Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale aukso medalis atiteko ne tik D. Rapšiui, bet ir Pietų Afrikos Respublikos plaukikui Matthew Satesui. Abu plaukikai distanciją įveikė per 1 min. 41,73 sek.

Beje, D. Rapšys įpusėjus distanciją buvo 5-as, o likus 50 metrų - tik 4-as. Tačiau paskutinę atkarpą lietuvis įveikė greičiau už visus kitus finalo dalyvius finišo tiesiojoje pavijo pirmavusį M. Satesą.

Bronza atiteko brazilui Fernando Schefferiui (1 min. 42,83 sek.).

D. Rapšiui tai buvo antras medalis finaliniame FINA pasaulio plaukimo taurės etape. Ketvirtadienį jis iškovojo sidabrą vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybose.

Kiti Lietuvos plaukikai šeštadienį liko tolokai nuo prizininkų pakylos. Andrius Šidlauskas 200 m krūtine finale distanciją nuplaukė per 2 min. 5,14 sek. ir užėmė šeštą vietą. Tiesa, jis net 0,85 sek. pagerino sau nuo 2018 m. priklausiusį šalies rekordą (2 min. 5,99 sek.).

Šios rungties nugalėtoju tapo japonas Daiya Seto (2 min. 1,49 sek.).

Vyrų 50 m plaukimo peteliške finale Deividas Margevičius finišavo septintas. Distanciją įveikęs per 22,82 sek. jis liko per 0,12 sek. nuo sau priklausančio Lietuvos rekordo.

Rungties nugalėtoju tapo vengras Szebasztián Szabó (21,97 sek.).

visi Pasaulio taurės etapai vyko trumpame (25 m) baseine, o varžybose dalyvaujantys sportininkai galėjo vykdyti normatyvus į 15-ąjį FINA Pasaulio trumpo vandens plaukimo čempionatą, kuris vyks šių metų gruodžio 16–21 dienomis Abu Dabyje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Be to, 20 geriausių kiekvieno etapo plaukikų išsidalino 224 tūkst. JAV dolerių, o dešimčiai geriausių sportininkų, remiantis bendru Pasaulio taurės reitingu, atiteks dar 556 tūkst. JAV dolerių.

Varžybų prizinį fondą iš viso sudaro 1 mln. 452 tūkst. JAV dolerių.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (24)