200 m kompleksinio plaukimo rungtyje D. Rapšys finišavo per 1 min. 54,29 sek. ir buvo arti asmeninio rekordo (1.54,00).

Auksą finale pelnė Matthew Satesas (1.52,32) iš Pietų Afrikos Respublikos, o trečias atplaukė Izraelio sportininkas Yakovas Toumarkinas (1.55,56).

Tai yra jau antrasis panevėžiečio iškovotas medalis Dohoje. Ketvirtadienį jis 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje finišavo antras (3 min. 38,88 sek.) ir taip pat iškovojo sidabro medalį. Jis tik 0,24 sek. nusileido Matthew Satesui (3 min. 38,64 sek.) iš Pietų Afrikos Respublikos.

Kitas Lietuvos atstovas Andrius Šidlauskas penktadienį vyrų 50 m plaukimo krūtine finale užėmė 7-ą vietą.

Jis užfiksavo 27,04 sek. rezultatą.

Finale 1-2 vietas pasidalino identišką laiką (26,10 sek.) pademonstravę olandas Arno Kamminga ir slovėnas Peteris Stevensas. Trečias finišavo vokietis Fabianas Schwingenschloglis (26.17).

Ketvirtasis ir finalinis šių metų Pasaulio taurės etapas bus surengtas Kazanėje, Rusijoje, spalio 28–30 dienomis. Ten kartu su D. Rapšiu ir A. Šidlausku taip pat varžysis Deividas Margevičius, Tomas Navikonis ir Aleksas Savickas.

Primename, kad visi Pasaulio taurės etapai vyksta trumpame (25 m) baseine, o varžybose dalyvaujantys sportininkai gali vykdyti normatyvus į 15-ąjį FINA Pasaulio trumpo vandens plaukimo čempionatą, kuris vyks šių metų gruodžio 16–21 dienomis Abu Dabyje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

20 geriausių kiekvieno etapo plaukikų išsidalins 224 tūkst. JAV dolerių, o dešimčiai geriausių sportininkų, remiantis bendru Pasaulio taurės reitingu, atiteks dar 556 tūkst. JAV dolerių. Varžybų prizinį fondą iš viso sudaro 1 mln. 452 tūkst. JAV dolerių.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)