„Įtariamasis sulaikytas Mombasos mieste, – naujienų agentūrai AFP sakė kriminalinių tyrimų vadovas George'as Kinoti. – Jis sulaikytas, jis buvo areštuotas, kai bėgo.“

Pasak G. Kinoti, buvo suburta komanda A. Tirop vyrui Emmanueliui Rotichui susekti, kai 25 metų sportininkės kūnas su durtinėmis žaizdomis trečiadienį buvo rastas jos namų miegamajame Iteno mieste vakarinėje Kenijos dalyje, kur dideliame aukštyje virš jūros lygio treniruojasi daug geriausių šalies sportininkų.

Ši dviejų pasaulio čempionatų prizininkė ir olimpietė buvo laikoma kylančia žvaigžde sporto pasaulyje.

Pasak G. Kinoti, įtariamasis penktadienį turėtų stoti prieš teisėją.

„Kaltinimai jam bus pateikti užbaigus tyrimą“, – pridūrė pareigūnas.

Policija paskelbė įtariamojo nuotraukų – jose jis matomas surakintas antrankiais, vilkintis pilkus marškinėlius su raudonos ir baltos spalvų logotipu.

Kenijos lengvosios atletikos federacija pranešė, kad porai savaičių atideda kroso varžybas, taip pagerbdama A. Tirop ir kito bėgiko, rasto savaitgalį, kaip įtariama, nusižudžiusio, atminimą.

Pasak federacijos prezidento Jacksono Tuwei'aus, A. Tirop mirtis buvo „didelis smūgis“ lengvosios atletikos pasauliui. Nužudytą sportininkę jis pavadino „viena sparčiausiai kilusių žvaigždžių“, išreikšdamas viltį, kad greitai bus įvykdytas teisingumas.

Prie jos šeimos namų maždaug už dviejų valandų kelio nuo Iteno esančioje Kapnjamisos gyvenvietėje rinkosi gedėtojai, kai kurie jų verkė.

Sportininkės motina Dinah Tirop su dideliu liūdesiu kalbėjo apie savo dukters – šeimos maitintojos, mokėjusios už kitų šeimos vaikų mokslus ir drabužius – netektį.

A. Tirop buvo nužudyta praėjus vos mėnesiui po to, kai pasiekė naują moterų 10 km bėgimo rekordą Vokietijoje. Ji yra dukart laimėjusi bronzos medalius 10 km distancijose pasaulio lengvosios atletikos čempionatuose, 2015 metais tapo pasaulio kroso bėgimo čempione, o šių metų Tokijo olimpinėse žaidynėse liko ketvirta 5 km bėgimo distancijoje.

2015 metais ji taip pat pateko į lengvosios atletikos istoriją tapusi antra jauniausia aukso medalio laimėtoja tarp kroso bėgikių moterų po Zola Budd.

Agnes Tirop