Lietuvos rinktinių pasaulio čempionatuose nematėme nuo 2020 metų pradžios: tuomet po Vilniuje įvykusio jaunimo IIA diviziono turnyro, kuriame lietuviai liko treti, pasaulį užklupusi pandemija privertė atšaukti visus pasaulio čempionatus, kuriuose turėjo dalyvauti Lietuvos rinktinės. Praėjusiame sezone buvo rengiami tik elitinio diviziono turnyrai, o nuo šio sezono laukiama visų rinktinių sugrįžimo į pasaulio čempionatus.

Pirmasis lietuvių startas laukia gruodžio 13-19 dienomis pasaulio jaunimo IIA diviziono čempionate Rumunijoje, kuriame taip pat dalyvaus Italijos, Didžiosios Britanijos, Rumunijos, Ispanijos ir Pietų Korėjos rinktinės.

Pirmadienį buvo patvirtintas kandidatų sąrašas bei komandos vadovė – šias pareigas užims Dalia Katulė, kuri šį darbą atliks ir U-18 rinktinėje. Tuo tarpu rinktinės trenerių štabe vis dar yra vienas nežinomasis: prie vyriausiojo trenerio Dougo Boulangerio ir trenerio asistento Dovydo Kulevičiaus prisijungs dar vienas specialistas, kurio paieškos patikėtos vyriausiam treneriui.

„Stengsiuosi kuo greičiau surasti gerą ir kvalifikuotą žmogų, bet tai nėra taip paprasta. Treneris, su kuriuo kalbėjausi dėl šios pozicijos neseniai susirado darbą, tad tenka vėl pradėti paieškas. Tarp kandidatų į asistentus turiu ir lietuviškų pavardžių“, – apie asistento pasirinkimą kalbėjo D. Boulangeris.

Nors ne pirmus metus rinktinėje dirbančiam specialistui darbas Lietuvos jaunimo rinktinėje nebus nauja patirtis, dauguma iš rinktinės kandidatų iki šiol neturėjo galimybės ne tik išbandyti savo jėgų šiame lygmenyje, tačiau ir negalėjo varžytis jaunių čempionatuose. Žaidėjų lauks nauji išbandymai, o rinktinės vadovės teigimu, dėl to labai sunku įvertinti šios rinktinės galimybes būsimame čempionate.

„Šiuo metu sunku objektyviai vertinti mūsų galimybes ar puoselėti didelius lūkesčius. Lietuvos rinktinė bus atsinaujinusi: tik devyni žaidėjai iš viso kandidatų sąrašo yra žaidę U-18 ar U-20 pasaulio čempionatuose. Be abejo, vaikinai susidurs su naujais iššūkiais ir nauja patirtimi. Kaip jie susidoros su šia užduotimi, pamatysime netrukus“, – apie laukiantį čempionatą pasakojo D. Katulė.

Kartu su kandidatų sąrašu pristatytas ir rinktinės pasiruošimo planas. Vaikinai rinksis lapkričio 9-13 dienomis ir vyks į Estiją sužaisti dvejų kontrolinių rungtynių su šios šalies rinktine.

„Po tokios pertraukos yra labai svarbu surengti visavertį rinktinės pasiruošimą. U-20 turnyras Estijoje yra svarbus pasiruošimo etapas. Sakyčiau, jog tai bus įžanga į U-20 rinktinės stovyklą, kuri prasidės jau gruodžio pirmomis dienomis Lietuvoje. Estijos U-20 rinktinė varžosi vienu laipteliu aukščiau – I diviziono B grupėje, tad tai bus puikus varžovas pasiruošimo etape. Rinktinės debiutantams tai bus puiki proga parodyti save, o rinktinės treneriams bus gera medžiaga tolesnei analizei ir, be abejo, padės priimti sprendimą dėl tinkamiausių kandidatų“, – išvyką į Estiją išskyrė rinktinės vadovė.

Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinės kandidatų sąrašas:

Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio rinktinės kandidatų sąrašas
Foto: Hockey.lt