Iš penktosios olimpiados grįžusi S. Krupeckaitė, kuri yra viena iš elitinių varžybų ambasadorių, visą dėmesį sutelks Čempionų lygai, tuo metu ką tik vardinį kvietimą į turnyrą gavęs V. Lendelis dar iki jo dalyvaus Europos ir pasaulio čempionatuose.

Spalio 5-9 d. geriausi Europos treko dviratininkai Šveicarijoje kausis dėl Senojo žemyno čempionų vardų, o vos po kelių dienų, spalio 20-24 d., Prancūzijoje įvyks pasaulio dviračių treko čempionatas. Abiejuose čempionatuose mūsų šalies garbę gins ambicijų nestokojantis V. Lendelis.

Po intensyvaus spalio, panevėžietis kartu su S. Krupeckaite lapkričio 6 d. Maljorkoje startuos inauguracinėse UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybose, kuriose pajėgiausi 72 pasaulio treko dviratininkai keturiose Europos šalyse iki pat gruodžio 11 d. kovos dėl pusės milijono prizinio fondo ir elitinių varžybų čempionų trofėjaus. Lietuvai teko garbė Panevėžio „Cido“ arenoje priimti antrąjį etapą, kuris bus transliuojamas tiesiogiai daugiau nei pusšimtyje pasaulio valstybių.

Pasiruošimas pradėtas Kroatijoje


Po Tokijo olimpiados, kurioje S. Krupeckaitė su Migle Marozaite komandinėje sprinto rungtyje iškovojo penktąją vietą, trumpai atsipūtusi sportininkė su dviračių treko rinktine naujiems iššūkiams tradiciškai išvyko ruoštis į Kroatiją. Grįžus namo, trenerį D. Leopoldą pradžiugino žinia, kad S. Krupeckaitė bus ne vienintelė Lietuvos atstovė naujo formato UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybose.

„Kroatijoje – visada geri orai ir puikūs keliai. Ten kiekvienas sportininkas turėjo skirtingus krūvius, todėl buvo galima ir pasilsėti. Intensyviai padirbėjome, grįžome į Panevėžį ir treniruotes tęsiame savo „Cido“ arenoje. Dabar visas dėmesys – Europos, pasaulio čempionatams, kuriuose dalyvaus Vasilijus, ir UCI dviračių treko Čempionų lygai.

Tai, kad naujo formato varžybose dalyvaus ir Vasilijus – didelis džiaugsmas, jis to tikrai nusipelnė. Mes apie tai svajojome ir planas buvo iškovoti kelialapį į UCI dviračių treko Čempionų lygą, o gautas kvietimas jį palengvino“, – auklėtinio dalyvavimo prestižinėse varžybose džiaugėsi dviračių treko rinktinės treneris D. Leopoldas.

Panevėžyje treko dviratininkai ruošis sparčiai artėjantiems startams. Trečią vietą 2020 m. Europos čempionate užėmęs V. Lendelis ambicijų neslepia ir artėjančiuose Europos bei pasaulio čempionatuose.

„Vasilijus nepateko į olimpiadą, nors buvo to vertas. Tačiau galbūt tai padės jam artėjančiuose čempionatuose. Planuojame būti tarp lyderių. Šiemet Vasilijus Nacijų taurės sprinto ir keirino rungčių bendroje įskaitoje užėmė 2-3 vietas, todėl tikimės, kad jis bus stipriausiųjų šešetuke. Žinoma, visada noriu, kad kiekvienas auklėtinis liptų ant apdovanojimų pakylos“, – tikslus Europos ir pasaulio čempionatams dėstė treneris.

Nors pasaulio ir Europos čempionatuose nedalyvausianti S. Krupeckaitė turės daugiau laiko poilsiui, tačiau po penktosios olimpiados tituluočiausiai Lietuvos dviratininkei dar nepavyko atsigauti.

„Simona kartu Migle turėjo šiek tiek poilsio po Tokijo, tačiau jo buvo per maža. Olimpinės žaidynės – visai kito kalibro varžybos, kurios pareikalauja nežmogiškų fizinių, emocinių jėgų, tenka aukoti ir sveikatą. Visgi, svarbiausiu momentu buvome pasiruošę ir tai įrodė merginų pademonstruoti rezultatai. Tiesą sakant, nesvarbu, ar atsiveži medalį ar ne, po žaidynių reikia nemažai laiko vėl grįžti į įprastas vėžes ir atsigauti nuo streso. Aš ir pats tik neseniai pradėjau mąstyti ir ruoštis artėjantiems iššūkiams“, – apie įtemptą vasarą pasakojo treneris.

Didžiulis krūvis dalyviams ir šou žiūrovams


UCI Čempionų lygos dinamiškoje programoje – tik keturios rungtys: sprinto kategorijoje dviratininkai varžysis keirino ir sprinto rungtyse, ištvermės kategorijoje dalyvių laukia eliminavimas ir skrečas. Kiekvienoje rungtyje dalyvaus ir kiekviename iš šešių etapų įskaitinius taškus rinks po 18-ika stipriausių sportininkų. S. Krupeckaitė ir V. Lendelis varžysis sprinto ir keirino rungtyse.

„Jau dabar mūsų sportininkai yra tarp geriausių, o kaip viskas bus – parodys laikas. Sunku kažką prognozuoti, nes tokio tipo varžybos vyks pirmą kartą. Pvz., olimpiadoje sprintui skirtos net trys dienos. O čia per daugiau nei dvi valandas įvyks net keturios skirtingos rungtys. Londone reikės važiuoti net dvi dienas iš eilės. Sportininkų laukia neeiliniai krūviai, tačiau tokia dinamika tikrai džiaugsis žiūrovai. Simonai dar reikia laiko pilnai atsigauti ir įgauti formą. Negaliu pažadėti, kad per pirmą etapą šoksime į viršų, manau, kad paskutiniuose etapuose jau galėsime kažką parodyti“, – kalbėjo D. Leopoldas.

Be didžiulio greičio ir geriausių dviratininkų pasirodymų, UCI dviračių treko Čempionų lygoje žiūrovų lauks specialieji vaizdo ir garso efektai, interaktyviai pateikta rungtynių statistika didžiuliuose ekranuose bei kitos technologinės naujovės, kurias lapkričio 27 d. bus galima išvysti Panevėžio „Cido“ arenoje.

„Aš esu didelis naujovių, technologijų gerbėjas. Šou elementai ir efektai padės sukurti dar didesnį įspūdį. Tikiu, kad Panevėžyje sukursime tikrą sporto šventę. Su nekantrumu laukiame šio prestižinio turnyro ir smagu, kad būsime vieni iš pirmųjų dalyvių“, – nekantravo treneris.