Moterų grupinėse lenktynėse (157,7 km) dalyvaus ir praėjusį šeštadienį Italijoje Europos čempionato bronzos medalį iškovojusi Rasa Leleivytė („Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano“). Ji važiuos kartu su komandos drauge Inga Češuliene, kuri pastarąjį kartą pasaulio pirmenybėse dalyvavo 2013 metais. R. Leleivytė pasaulio čempionate dalyvaus 14-ą kartą (elito grupėje – 12-ą). Rasa pernai planetos pirmenybėse finišavo 16-a.

Vyrų asmeninėse lenktynėse laikui (43,3 km) ir grupinėse lenktynėse (268,3 km) startuos Evaldas Šiškevičius („Delko“, Prancūzija) bei Venantas Lašinis („Lviv“, Ukraina). Beje, Evaldas pasaulio čempionate dalyvaus 10-ą kartą (elito grupėje – penktą).

Mišrioje estafetėje (44,5 km) Šveicarijos komandai WCC atstovaus Akvilė Gedraitytė.

Jaunių lenktynėse dalyvaus Auksė Strainytė, Jomantas Venckus, Edgaras Žekas (visi trys –Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“) ir Kotryna Strakšytė (Utenos DSC), jaunimo (iki 23 metų) – Aivaras Mikutis („Ampler“, Estija), Rokas Kmieliauskas („Anarto-SVK“, Belgija), Žygimantas Matuzevičius („Bazin Cyclisme Haute-Saone“, Prancūzija) ir Mantas Januškevičius („Lviv“, Ukraina).

Į čempionatą išvyksta treneriai Gediminas Kastanauskas (moterys), Gediminas Bagdonas (vyrai, jaunimas), Kęstutis Česaitis (jaunės) ir Viktoras Biga (jauniai).

Pasaulio čempionato dalyvių sąraše – 84 šalių dviratininkai.

Beje, šiemet sukanka 100 metų nuo pirmojo pasaulio dviračių plento čempionato.

Lietuvos dviratininkų startai pasaulio čempionate:

Rugsėjo 19 d. (sekmadienis)

15.30 val. – 43,3 km ALL*, vyrai: Evaldas Šiškevičius, Venantas Lašinis.

Rugsėjo 20 d. (pirmadienis)

11.40 val. – 30,3 km ALL, jaunimas (U-23), vaikinai: Aivaras Mikutis, Rokas Kmieliauskas.

Rugsėjo 21 d. (antradienis)

11.30 val. – 19,3 km ALL, jaunės: Auksė Strainytė;

15.55 val. – 22,3 km ALL, jauniai: Jomantas Venckus.

Rugsėjo 22 d. (trečiadienis)

14.45 val. – 44,5 km mišri estafetė: Akvilė Gedraitytė.

Rugsėjo 24 d. (penktadienis)

9.15 val. – 121,8 km GL, jauniai: Jomantas Venckus, Edgaras Žekas;

14.25 val. – 160,9 km GL, jaunimas (U-23), vaikinai: Aivaras Mikutis, Rokas Kmieliauskas, Žygimantas Matuzevičius, Mantas Januškevičius.

Rugsėjo 25 d. (šeštadienis)

9.15 val. – 75 km GL, jaunės: Auksė Strainytė, Kotryna Strakšytė;

13.20 val. – 157,7 km GL, moterys: Rasa Leleivytė, Inga Češulienė.

Rugsėjo 26 d. (sekmadienis)

11.25 val. – 268,3 km GL, vyrai: Evaldas Šiškevičius, Venantas Lašinis.

* – ALL – asmeninės lenktynės laikui; GL – grupinės lenktynės