„Ko gero, vienas svarbiausių akcentų šiųmetiniame LR čempionate yra tai, kad čia pirmą kartą startavo naujoji olimpinė „iQFoil“ burlenčių klasės grupė. Mūsų turimais duomenimis, šiuo metu Lietuvoje jų yra 5 ir visos 5 stojo prie starto linijos. Tiesa, pakankamai lengvi vėjai pirmąsias dienas apsunkino šių dalyvių pasirodymą – tam, kad foilinė burlentė galėtų pakilti ant savo povandeninio sparno bei judėti savo greičiu, reikalingas stipresnis vėjas. Tačiau geresnės sąlygos paskutiniąją dieną šiems buriuotojams leido atsigriebti“,– džiaugėsi Lietuvos buriuotojų sąjungos generalinis sekretorius Arvydas Usnys.

Šioje klasėje pirmąją vietą užtikrintai iškovojo Lietuvos olimpietis Juozas Bernotas (5 t.), kuris visose lenktynėse finišavo pirmoje pozicijoje. Antrąją ir trečiąją vietas pasidalino Rokas Didrikas (12 t.) ir Rytis Jasiūnas (13 t.).

Pirmąją dieną vyravęs štilius visus buriuotojus paliko laukti krante, tad tikroji kova ant vandens užvirė tik antrąją dieną, kurios metu visoms klasėms pavyko įgyvendinti po trejas lenktynes, išskyrus „iQFoil“, kuriems tądien dėl per silpno vėjo įvyko vos vienerios lenktynės. Trečiąją lenktynių dieną pastariesiems buvo įgyvendintos penkios lenktynės, visoms kitoms klasėms – dar po trejas.

Pasak LBS sekretoriaus, itin džiugu, kad šiemet šios varžybos buvo pirmosios olimpinių klasių varžybos, kuriose pagaliau, po 2 metų pertraukos, nepaisant pasaulyje vis dar vyraujančios „Covid 19“ pandemijos, apsilankė sportininkai iš Latvijos.

Svečiai iš Latvijos neblogai pasirodė ir žvelgiant į galutinių rezultatų suvestines: nors pirmąją vietą olimpinėje „Laser Radial“ jachtų klasėje užtikrintai iškovojo Lietuvos olimpietė Viktorija Andrulytė (5 t.), antroji ir trečioji LR čempionato vieta atiteko Estere Kumpinai (10 t.) iš Rygos bei Jete Mezitei (23 t.) iš Jūrmalos. Latvijos atstovė Marta Ruperheite (20 t.) iškovojo ir pirmąją vietą „Laser 4.7“ jachtų klasės mergaičių grupėje.

Olimpinėje „Laser Standard“ jachtų klasės grupėje pirmąsias tris vietas išsidalino aktyviai tarptautinėse regatose dalyvaujantys Lietuvos rinktinės nariai Martis Pajarskas (9 t.), Radvilas Janulionis (13 t.) ir Vėjas Strelčiūnas (13 t.).

Pasak šios klasės Lietuvos rinktinės trenerio Giedriaus Gužio, jo tikslas yra surinkti didžiausią potencialą šioje klasėje demonstruojančios sportininkus iš visos Lietuvos, kad jie visi drauge galėtų vykdyti aukščiausio lygio pasirengimo programą, ko kol kas nė vienas atskiras klubas užtikrinti negali.

Jo teigimu, ateityje reikėtų svarstyti ir LR čempionatų vykdymo vietą bei Kuršių marias pakeisti jūrine akvatorija, kuri dažniausiai ir vyrauja tarptautinio masto varžybose.

„Jūrinės sąlygos dominuoja Pasaulio, Europos čempionatuose. Jūra reikalauja iš sportininko žymiai geresnio fizinio pasirengimo, sudėtingesnės laivo valdymo technikos įvairiuose kursuose. Lietuvoje čempionatai daug metų vyksta Nidoje. Tai – graži vieta, tačiau tūksta jūrinės bangos. Be to, šiemet mums nepapastai trukdė visas marias okupavę žvejų tinklai.“,– pastebėjimais dalinosi „Laser Standard“ rinktinės treneris.

Šiemet buvo jau antrieji metai, kai Lietuvos čempionate dalyvavo ir katamaranų „F-18“ grupė. Čia šiemet startavo 5 įgulos. Lietuvos čempionais tapo Vytenio Zagorsko ir Vėjo Aliuko įgula (5 t.).

Drauge Nidoje vykęs Lietuvos Jaunių čempionatas galėjo džiaugtis itin išaugusiu „RS Feva“ jachtų laivynu. LBS generalinio sekretoriaus teigimu, buvo metas, kai Lietuvos čempionatuose vos susidarydavo šio laivyno įskaitinė grupė, o šiemet čia jau startavo net 17 jachtų įgulų iš visos Lietuvos. Pirmąją vietą šioje klasėje merginų grupėje iškovojo Rūtos Mažunavičiūtės ir Medos Rimaitės įgula (11 t.).

Bendroje įskaitoje jos užėmė trečiąją vietą. Pirmąją vietą čia iškovojo Pijaus Strioko ir Ado Ožalo įgula (9 t.), antrąją – Nojaus Volungevičiaus ir Viliaus Račiūno įgula (10 t.).

Pilnus visų abejuose Lietuvos čempionatuose bei Vl. Ir V. Mamontovų atminimo „Vėtrungės“ taurėje dalyvavusių jachtų ir burlenčių klasių („Optimist“, „Laser 4.7“, „Laser Radial“, „Laser Standard“, „RS Feva“ „F-18“, „iQFoil“) rezultatus galima rasti čia ir čia.

Varžybos Nidoje vyko rugsėjo 9-12 dienomis.

LR Buriavimo čempionato nugalėtojai:

LASER STANDARD

1. Martis Pajarskas (9 t.), LTU, tren. G. Gužys
2. Radvilas Janulionis (13 t.), LTU, tren. G. Gužys
3. Vėjas Strelčiūnas (13 t.), LTU, tren. G. Gužys

LASER RADIAL (merginos)

1. Viktorija Andrulytė (5 t.), LTU, tren. L. Eidukevičius
2. Estere Kumpina (10 t.) LAT
3. Jete Mezite (33 t.) LAT, tren. E. K. Zvilna

LASER RADIAL (vaikinai)

1. Nojus Bestauskas (23 t.) LTU, tren. A. Patašius
2. Deimantas Valeika (35 t.), LTU, tren. M. Eidukevičiūtė
3. Patrikas Tamašauskas (45 t.), LTU, tren. A. Patašius

LASER 4.7 (mergaitės)

1. Marta Rupenheite (20 t.), LAT, tren. E. Zvilna
2. Asta Aperavičiūtė (32 t.) LTU, tren. M. Eidukevičiūtė
3. Ema Kuodytė (34 t.) LTU, tren. A. Patašius

LASER 4.7 (berniukai)

1. Matas Kniubas (8 t.) LTU, tren. M. Eidukevičiūtė
2. Rokas Germanavičius (11 t.), LTU, tren. M. Eidukevičiūtė
3. Jonas Sulginskas (24 t.), LTU, tren. M. Eidukevičiūtė

IQFOIL

1. Juozas Bernotas (5 t.) LTU, tren. G. Bernotas
2. Rokas Didrikas (12 t.) LTU, tren. G. Bernotas
3. Rytis Jasiūnas (13 t.) LTU

F-18

1. Vytenis Zagorskis ir Vėjas Aliukas (5 t.) LTU, tren. D. Gerasimavičius
2. Linas Suprikas ir Šarūnas Agliniškis (10 t.) LTU
3. Nerijus Butkevičius ir Evaldas Jonikas (15 t.) LTU