Jau daugiau nei dešimtmetį Italijoje gyvenanti 33 metų dviratininkė grupinėse lenktynėse iškovojo bronzos medalį. Tokijo olimpinėse žaidynėse šią vasarą dalyvavusi R. Leleivytė Europos pirmenybių prizininke moterų elito grupėje tapo pirmą kartą.

Už trečią vietą „Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano” komandos narei atiteko 150 pasaulio reitingo taškų ir 2400 eurų premija.

Aukso medalį iškovojo 2013 m. pasaulio ir 2016-2019 m. Europos asmeninių lenktynių laikui čempionė 34 metų olandė Ellen van Dijk. Ji 107,2 km (8 ratai) nuvažiavo per 2 val. 50 min. 35 sek. ir 2-8 vietas užėmusias dviratininkes aplenkė 1 min. 18 sek.

Sidabrą pelnė 23 metų vokietė Liane Lippert. Nugalėtojos titulą gynusi Tokijo olimpinių žaidynių vicečempionė ir 2019 m. pasaulio čempionė olandė Annemiek van Vleuten (+1.21) užėmė devintą vietą.

Trenerio Gedimino Kastanausko vadovaujamai Lietuvos rinktinei dar atstovavo Inga Češulienė, Olivija Baleišytė ir Viktorija Senkutė. Tiesa, šios dviratininkės finišo nepasiekė.

Iš 102 startavusių dviratininkių klasifikuotos 32.

Jaunimo vaikinų grupinėse lenktynėse (133,6 km, 10 ratų) iš lietuvių finišą pasiekė vienintelis Aivaras Mikutis. o Mantas Bitinas, Rokas Kmieliauskas, Denas Masiulis, Žygimantas Matuzevičius ir Mantas Januškevičius nefinišavo.

Nugalėjo belgas Thibau Nys – 3 val. 6 min. 57 sek. (vid. greitis – 42,875 km/h). Sidabrą iškovojo italas Filippo Baroncini, o bronzą – ispanas Juan Ayuso.

A. Mikutis, kuriam rugsėjo 16 d. sukaks 19 metų, nuo nugalėtojo atsiliko 6 min. Iš 148 startavusių dviratininkų klasifikuoti 67.

Sekmadienį 13.30 val. Lietuvos laiku prasidės 179,2 km (73,2 km + 8 ratai) vyrų elito grupinės lenktynės (150 dalyvių). Jose Lietuvai atstovaus Evaldas Šiškevičius („Delko“, Prancūzija), Venantas Lašinis („Lviv“) ir Edgaras Kovaliovas („Top Team“).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)