Pirmą kartą tarpvalstybiniame susitikime Lietuvos ir Danijos rinktinės susitiko 2020 metų gruodžio mėn. Danijos Vailės mieste. Atkakliai ir permainingai vykusi dvikova nugalėtojo neišaiškino. Lietuviai ir danai iškovojo po penkias pergales ir susitikimas baigėsi lygiosiomis 5:5.

„Tikimės, kad namų sienos ir į stadioną susirinkę sirgaliai padės iškovoti pergalę. Tarpvalstybiniuose susitikimuose, kur susitinka dvi rinktinės, kiekvienoje kovoje gali sirgti už savo šalies boksininkus. To nėra nei pasaulio, nei Europos čempionatuose. Galimybė kiekvienoje kovoje palaikyti savo šalies boksininką traukia žiūrovus stebėti tokias varžybas.

Didžiulio dėmesio sulaukė Lietuvoje anksčiau vykę mūsų rinktinės susitikimai su Ukrainos, Lenkijos ir Suomijos nacionalinėmis komandomis. Tikimės ne mažesnio dėmesio ir Marijampolėje, kur laukia ne tik intriguojančios kovos, bet ir neįprastoje vietoje – stadione po atviru dangumi įrengtas bokso ringas“, – sako Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga.

Daugiausia intrigos laukiama svorio kategorijoje iki 60 kg, kur susitiks Lietuvos ir Danijos rinktinių lyderiai Edgaras Skurdelis ir Dannis Jensenas. Susitikime Danijoje pergalę taškais 2:1 išplėšė varžybų šeimininkas.

Svorio kategorijoje 64 kg Modestas Žmuidina susitiks su Frederiku Jensenu, iki 67 kg Laimonas Raibikis pirštines surems su Allanu Malla. Iki 71 kg Saimonas Banys kovos su Sebastianu Terteryanu. Iki 75 kg koronavirusu susirgusį daugkartinį Lietuvos čempioną Vytautą Balsį pakeitęs Deividas Ratovičius kovos su Nickiu Molleriu Nielsenu. Robertas Liorančas (iki 80 kg) pirštines surems su Amre Allmanu, o Tadas Tamašauskas (iki 86 kg) kovos su Danieliu Nkole. Sunkiausioje virš 92 kg svorio kategorijoje Jonas Jazevičius susitiks su Mykola Piddubnu.

„Lietuvos rinktinei tai bus pirmos varžybos naujame olimpiniame cikle. Jomis pradėsime pasirengimą spalio mėnesį Belgrade prasidėsiančiam pasaulio čempionatui. Jame varžybos vyks pagal pakeistas svorio kategorijas. Pagal jas dabar formuojame ir Lietuvos rinktinę. Susitikimas su Danijos rinktine bus geras jėgų patikrinimas ir matysime, kurie boksininkai sudarys mūsų rinktinės branduolį. Vėliau prieš pasaulio čempionatą dar rengsime treniruočių stovyklas Druskininkuose ir Sakartvele“, – teigia Lietuvos vyrų rinktinės treneris Vidas Bružas.