Vyko suaugusiųjų, jaunimo ir jaunių šalies čempionatai bei klubo „Skriejantieji bangomis“ inicijuotos „Bangiukų“ varžybos, skirtos pradedantiesiems vandens slidininkams.

Vyrų varžybose lygių neturėjo daugkartinis šalies čempionas, Lietuvos vandens slidininkų ir vandenlentininkų federacijos (LVSVF) prezidentas Ričardas Lažinskas (65 taškai). Antrą vietą iškovojo latvis Dzintaras Kaufmanis (58), trečią – Simonas Masalskas (56,5). Pastarajam įteiktas Lietuvos čempionato sidabro medalis, o bronzą laimėjo Darius Krivelis (51,5).

Tarp moterų geriausiai pasirodžiusi latvė, 2015 m. Europos jaunių (iki 14 m.) čempionė Adrija Liva Runge (57,25) pagal pasiektą rezultatą būtų kopusi ant garbės pakylos ir vyrų lenktynėse.

Lietuvos čempione tapo tik latvei nusileidusi R. Lažinsko sesuo Meilė Linkevičienė (50,5), vicečempione – Gintarė Skrabulytė-Auštrienė (45), bronzą laimėjo Eglė Alionytė (26,5).

Jaunių (iki 14 m.) varžybose Vilniuje startavęs A. L. Rungės brolis Tomas Voldemaras Rungis pasiekė geriausią rezultatą tarp jaunųjų vandens slidininkų (74 taškai). Ant garbės pakylos nepavyko užkopti tik jaunųjų latvių tėvui Gintui Rungiui (55). Jis tarp vyrų buvo penktas.

Jaunių vaikinų (iki 14 m.) Lietuvos čempiono titulą iškovojo Rojus Busilas (52,5), antrą vietą užėmė Vincentas Auštras (49), trečiąją – Adomas Laimutis (44). Merginų varžybose nugalėjo ir šalies čempione tapo Eglė Triponaitė (58,5), o vicečempionės titulas atiteko Kornelijai Šteinaitei (21). Amžiaus grupės iki 17 m. auksą laimėjo Meda Petrulionytė (55). Vaikinų varžybose šioje amžiaus grupėje nevyko.

Gerų emocijų netrūko „Bangiukų“ varžybose, kur kiek siauresnėje trasoje lenktyniavo pirmus arba antrus metus vandens slidinėjimu užsiimantys dalyviai. Jose amžius neribojamas, tad startavo vandens slidininkai nuo 8 iki 47 metų.

Tarp vaikinų nugalėjo 11-metis Nojus Pliopa (51), antras buvo jo bendraamžis Neidas Biekša (30,5), trečias – jauniausias varžybų dalyvis aštuonmetis Herkus Armonas (6,5).

Merginų ir moterų varžybas laimėjo Ditė Kaminskytė (68), kuriai spalio 12 d. sukaks 10 metų. Antrąją vietą užėmė 11-metė Reda Jurgelevičiūtė (61,5), trečiąją – dar viena 11-metė Augustė Skučaitė (39,5), ketvirtąją – vyriausia tarp „bangiukų“ Rasa Petrulionienė (26).

„Smagiausia, kad po ilgos pertraukos jau antrus metus vyksta jaunių ir jaunimo Lietuvos čempionatas – pagaliau atsiranda sportinė pamaina.

Mūsų klube „Skriejantieji bangomis“ treniruojasi du tikrai talentingi vandens slidininkai devynmetis Vincentas Auštras ir 12-metis Rojus Busilas. Šį kartą jie dar neprilygo latviui, bet jis už Rojų vyresnis pusantrų metų, o tai tokiame amžiuje – pakankamai didelis skirtumas.

Talentingų vaikų jau antrus metus ieško ir juos ugdo Elektrėnų vandens slidinėjimo klubas su verslininku Danu Poderiu priešakyje. Ten darbuojasi trenerė Eglė Alionytė. Jie slidinėti pradėjo pas mus, o vėliau patys ėmėsi auginti vandens slidininkų jaunąją kartą.

„Bangiukų“ varžybas laimėjo Ditė Kaminskytė iš Ankykščių. Ji slidinėja antrus metus“, - komentavo buvęs pasaulio čempionato medalininkas R. Lažinskas.

Šiemet Lietuvoje vyks dar vienas vandens slidinėjimo renginys – rugsėjo pabaigoje planuojamos tradicinės slalomo varžybos „Auksinis ruduo“.