Prezidentas Gitanas Nausėda paralimpiečiams įteikė Lietuvos trispalvę, o iš sportininkų dovanų gavo Tokijo paralimpinių žaidynių atminimo medalį.

„Jūs jau esate laimėtojai, kurie savo valia ir ryžtu įrodėte, kad galima pasiekti tokių aukštumų. Žmogaus orumas ir užsispyrimas geba padaryti neįmanomus dalykus – galime tuo tik žavėtis. Išlydime su pačia geriausia nuotaika ir jaudindamiesi už jus“, – į Prezidentūros Kolonų salėje susirinkusius paralimpiečius kreipėsi G. Nausėda.

Šalies vėliava buvo įteikta lengvaatlečiui Andriui Skujai, kuriam teks garbė ją nešti per žaidynių atidarymo ceremoniją.

„Tai – garbė ir atsakomybė. Visos komandos vardu pažadu, kad Tokijuje už trispalvę atiduosime visas jėgas. Penkerius metus ruošėmės šioms žaidynėms ir tikiu, kad nenuvilsime Lietuvos žmonių“, – sakė A. Skuja.

„Nuojauta man sako, jog iš Tokijo komanda atveš Lietuvai paralimpinių apdovanojimų. Pasirengimas žaidynėms dėl pandemijos buvo kitoks nei įprastai, bet aš žinau, kad sportininkai iš savęs išspaudė maksimumą. Finišo tiesioji jau arti ir aš linkiu ją kirsti užtikrintai.

Linkiu ne tik siekti medalių, bet ir mėgautis kiekviena akimirka paralimpinėse žaidynėse – šventėje, simbolizuojančioje žmogaus valios pergalę prieš negalią“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Lietuvai žaidynėse atstovaus vienuolika sportininkų. Paralimpinėse žaidynėse debiutuos lengvaatlečiai Oksana Dobrovolskaja, A. Skuja ir Donatas Dundzys. Antrą kartą svarbiausiame žmonių su negalia sporto renginyje dalyvaus plaukikas Edgaras Matakas ir dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis.

Paralimpinės čempionės titulą Tokijuje gins Lietuvos golbolo rinktinė, kurią sudaro Mantas Brazauskis, Nerijus Montvydas, Artūras Jonikaitis, Genrikas Pavliukianecas, Justas Pažarauskas ir Marius Zibolis.

Paskutinę akimirką Lietuvos rinktinė neteko maratonininkės Aušros Garunkšnytės, kuri dėl sunkios traumos priversta savo paralimpinę svajonę nukelti 2024 m. Paryžiaus žaidynėms.

Lietuvos delegacija į Tokiją keliaus trimis grupėmis. Pirmi sportininkai išvyks rugpjūčio 17 d., antra atletų grupė iškeliaus rugpjūčio 20 d., o paskutinių atletų kelionė laukia rugpjūčio 22 d.