Jeigu 2017 metais Lietuvos rinktinės pergalė debiutiniame savo čempionate nustebino daugelį, tai šiais metais Lietuvos golfo žaidėjai į Jūrmala jau vyko kaip vieni iš favoritų.

„2017 metais pasiekta pergalė buvo tarsi stebuklas, o šiemet jau laimėjome visiškai pelnytai. Vyrai sužaidė tikrai gerai, o jaunimas parodė geriausią savo formą. Visi žaidėjai šiame čempionate iškovojo taškus komandai, o tai yra labai svarbu psichologiškai tiek patiems žaidėjams, tiek visai komandai. Daug lengviau žaisti kai žinai, kad kiekvienas komandos draugas kovoja dėl taškų“, – kalbėjo Lietuvos rinktinės kapitonas Mindaugas Markevičius.

Visgi užduotis tapti čempionais nebuvo lengva, nes su panašiomis ambicijomis į Latviją atvyko ir dar 11 šalių golfo žaidėjai.

Lietuvos rinktinei atstovavo Giedrius Mackelis, Gediminas Markevičius, Mindaugas Vaičius ir Deivydas Ražinskas. Beje, G. Markevičius ir M. Vaičius žaidė ir auksiniame 2017 metų čempionate.

Pirmąją varžybų dieną vyko „Stroke“ raundas, po kurio aštuonios stipriausios rinktinės tęsė kovą ketvirtfinalyje ir išsidėliojo atkrintamųjų varžybų poras. Puikus D. Ražinsko (PAR -1; 3 vieta), G. Mackelio (PAR +1; 6 vieta) ir G. Markevičiaus (PAR +3; 14 vieta) pasirodymas lėmė, kad Lietuvos rinktinė užfiksavo antrą rezultatą (PAR +3). Tokį pat rezultatą pasiekė ir pirmoje vietoje likusi Malta.

Ketvirtfinalyje teko žaisti su septintąją vietą užėmusia Turkija. Turkai „Stroke“ raunde nesublizgėjo tik dėl keletos apmaudžių klaidų, todėl mūsiškių laukė grėsmingas varžovas.

Lietuviai ketvirtfinalyje šventė dramatišką pergalę 2-1. Dvejetų susitikime M. Vaičius ir G. Markevičius pranoko savo varžovus Emirą Sazaką ir Ibrahimą Aslaną, bet D. Ražinskas minimaliu skirtumu pralaimėjo Ali Berkeriui. Jaunasis G. Mackelis vienu momentu buvo 4 taškais atsilikęs nuo Cano Gurdenli, bet paskutinėse duobutėse perėmė iniciatyvą ir išplėšė pergalę vienu tašku.

Pusfinalyje Lietuvos rinktinė pademonstravo solidų žaidimą ir 2,5-0,5 pranoko Ukrainos komandą. M. Vaičius su D. Ražinsku nugalėjo Mychailo Golod ir Timurą Alaliną, G. Mackelis be didesnio vargo nugalėjo Andrejų Golovko, o G. Markevičius sužaidė lygiosiomis su Ivanu Malovyčko.

Finale su Malta Lietuvos rinktinė šventė pergalę 2-1. Nors dvejetuose M. Vaičius ir D. Ražinskas turėjo pripažinti Ruudo Critieno ir Andrew Borgo pranašumą, asmeninėse dvikovose G. Markevičius nugalėjo Lauresą Schulze Doeringą, o G. Mackelis įveikė Johną Michallefą Verelestą.

M. Markevičius neslepia, kad vyrų rinktinė norės apginti Europos „Shield“ čempionato nugalėtojos titulą, bet neatmeta galimybės burti komandą Europos čempionato 2 diviziono turnyrui. Tiesa, jame komandai turi atstovauti ne 4, o 6 žaidėjai.

„Norisi išbandyti jėgas Europos čempionato 2 divizione, bet sprendimai dėl dalyvavimo bus priimti rinktinių stovyklose. Su treneriu iš Suomijos Ariu Savolainenu stebėsime rezultatus, žaidėjų progresą ir matysime, kaip viskas dėliosis. Gal ir ginsime „Shield“ titulą, bet apginti trofėjų visada yra sunkiau. Dabar dar esame euforijoje ir nėra reikalo planuoti kažką toli į priekį“, – pabrėžė M. Markevičius.

LGF atstovas prisipažįsta, kad tokios pergalės prisideda prie Lietuvos golfo populiarinimo, o tai leidžia pritraukti daugiau žaidėjų ir atrasti naujus talentus.

„Golfas neįdomus yra tik tiems žmonėms, kurie nėra jo išbandę. Tai nuostabus ir ypač saugus sportas, ypač vertinant karantininę situaciją. Čia kažkuo užsikrėsti yra gerokai sunkiau nei, tarkime, sėdint bare. Norime, kad valstybė taip pat palaikytų ir vertintų ne tik aukščiausio lygio pasiekimus.

Latvijoje varžėsi 12 šalių komandos, apie mūsų pergalę garsiai skelbė Europos golfo asociacija. Lietuvos vardas tikrai garsinamas. Svarbu, kad patys lietuviai suprastų, kad mūsų lygs kyla ir ne veltui federacija vis daugiau investuoja į sportininkus ir jų pasirengimą“, – teigė M. Markevičius.