Hiracukoje esantiems Lietuvos olimpinės delegacijos nariams kiekvieną dieną atliekami COVID-19 antigeno seilių testai. Penktadienį olimpinė rinktinė sulaukė nerimą keliančios žinutės, kad vieno plaukimo komandos nario testas buvo abejotinas.

Plaukikas specialiu automobiliu buvo išvežtas į ligoninę atlikti PGR nosiaryklės testo, o visi Lietuvos delegacijos nariai izoliuoti viešbutyje.

Vis dėlto, tiek pirmasis, tiek šeštadienį atliktas pakartotinis PGR testai buvo neigiami, todėl visi komandos nariai grįžta į įprastą treniruočių ritmą.

Hiracuka – valanda kelio automobiliu nuo Tokijo įsikūręs miestas, kuriame didelė dalis olimpinėms žaidynėms besirengiančių Lietuvos sportininkų dalyvaus aklimatizacijos stovykloje.

Dėl itin griežtų saugumo reikalavimų į Olimpinį kaimelį sportininkai įleidžiami tik likus 5 dienoms iki pirmųjų savo sporto šakos varžybų, o išvykti turės per 48 valandas nuo paskutiniojo savo starto. Todėl galimybė aklimatizuotis Hiracukoje – itin svarbi.

Bendradarbiavimas tarp Japonijos miestų ir olimpinėse žaidynėse dalyvaujančių šalių yra paremtas tarpkultūrinių mainų principu. Hiracukos gyventojai taip pat palaikys mūsų sportininkus olimpinių startų metu.

Tokijo olimpinės žaidynės vyks liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis,o jose šaliai atstovaus 37 LTeam sportininkai.