Vaizdingą 11,7 km trasą antrus metus iš eilės greičiausiai įveikė Ignas Brasevičius („MillionSteps/Saysky“). Jis finišavo per 36 min. 13 sek. Antrąją vietą užėmė Rimvydas Alminas („Aitvaras“, 37.58,9), trečiąją – Remigijus Šnioka („F.O.C.U.S. running“, 38.30,5).

„Ne pirmą kartą bėgau per tokią liūtį. Paskutiniai kilometrai buvo sunkesni, teko kiek prilėtinti tempą, teko ir į balą, kurios gylis buvo virš kulkšnies, įšokti. Iš esmės pavyko nubėgti taip, kaip ir planavau. Žinoma, laikas prastesnis nei pernai, bet tuomet oro sąlygos buvo geresnės. Ši bėgimas man yra labai puiki galimybė sustiprėti. Kiekvieną kartą čia prabėgęs, jaučiuosi stipresnis“, – kalbėjo I. Brasevičius.

Ignas Brasevičius
Foto: Rokas Lukoševičius

Tarp moterų triumfavo dviejų olimpinių žaidynių dalyvė Diana Lobačevskė. Viena labiausiai tituluotų Lietuvos maratonininkių distanciją įveikė per 41 min. 51,0 sek.

Antra liko Diana Banienė („Bėgimo klubas“, 44.51,4), trečia – Dalia Lukošienė („Lukas“, 47.40,9).

Po labai ilgos pertraukos „Žaliųjų ežerų bėgime“ startavusi D. Lobačevskė liko sužavėta šiuo renginiu, nepaisant smarkaus lietaus.
„Pradžioje tikrai pylė kaip iš kibiro, tai prieš bėgimą net svarsčiau ar iš viso bėgti.

Nerimavau, kad miško takai bus išrausti, bet labai džiaugiuosi šiuo bėgimu. Trasa labai graži. Varžybų atmosfera tikrai labai graži. Nors finišavau visa apdrabstyta purvais, kaip po kalnų bėgimo. Labai smagu šiuo bėgimu paminėti Valstybės dieną. Esu girdėjusi labai gerus atsiliepimus apie šį bėgimą, o pati Aplink Žaliuosius ežerus esu bėgusi tik dar būdama jauna, todėl pasinaudojau galimybe prasibėgti dabar. Trasa, žinoma, yra pasikeitusi ir man labai patiko“, – pasakojo D. Lobačevskė.

25-as tarp visų dalyvių ir pirmas V50 amžiaus grupėje finišavo Petras Pranckūnas („Na, pagauk!”, 43.30,4). Jis yra vienintelis žmogus, įveikęs visus 32 bėgimus aplink Žaliuosius ežerus.

Gyvame bėgime Vilniuje dalyvavo beveik 350 dalyvių.

Pagrindinis šių varžybų organizatorius – Vilniaus dirbančiųjų sporto klubų sąjunga „Žalgiris“, vadovaujama prezidento Arvydo Sedekerskio. Prie renginio nemažai prisidėjo ir „Active Vilnius“ (buvusi VšĮ „Sveikas miestas“).

Visi bėgikai buvo apdovanoti medaliais, o visų grupių bei absoliutūs nugalėtojai – taurėmis.

Dar virš 100 dalyvių pasinaudojo galimybe sudalyvauti virtualiame „Žaliųjų ežerų bėgime“.

Lietuvos bėgimo taurės XII etapas – „Biržų kilometrai“ – vyks liepos 31 dieną.