Po pirmadienį laimėtos kvalifikacijos E. Riabko startavo iš geriausios pozicijos. Ji leidžia pirmam pasiekti geltoną bujų, už kurio prasideda lenkimai. Priekyje plaukiantis lyderis gali plaukti lygiu vandeniu, todėl iš galo plaukiantiems jį aplenkti – itin sunki užduotis.

Daug emocijų kainavęs startas

Vis dėlto E. Riabko labai lėtai pajudėjo iš starto, o tuo pasinaudojo praėjusių metų pasaulio čempionas portugalas Eduardas Beneverte ir išsiveržė į pirmą poziciją.

Tačiau per pirmą važybų minutę įvyko susidūrimas: švedas Danielis Segenmarkas prieš posūkį nesumažino greičio ir įsirėžė į vidinėje posūkio trajektorijoje plaukusį Jungtinių Arabų Emyratų pilotą Mansoorą Al Mansoori. Dėl šios priežasties buvo iškelta geltona vėliava, dalyviai turėjo plaukti lėtai ir laukti naujo starto, o E. Riabko buvo sugrąžinta pirma pozicija.

Edgaras Riabko laimėjo etapą Kupiškio mariose / Foto: Domas Černiauskis

„Motoras užsivedė greitai, bet labai vangiai išjudino laivą. Nepamenu, kada paskutinį kartą turėjau tokį blogą startą. Bet po iš naujo duoto starto pradėjau vėl iš pirmos pozicijos“, – apie neplanuotai susiklosčiusį startą po finišo kalbėjo E. Riabko.

Antru šansu pasinaudojo su kaupu

Teisėjams iškėlus žalias vėliavas lietuvio komandos pagalbininkas Darius Ulinskas per raciją pilotui pranešė apie duotą startą ir E. Riabko šovė į priekį. Jis pirmavo visus 40 ratų ir nors kartais turėjo net 5 sekundžių pranašumą prieš artimiausius varžovus, plaukė naudodamas konservatyvią taktiką.

„Visą laiką stebėjau motoro sūkius ir stengiausi per daug nespausti, kad tik laivas atlaikytų visas lenktynes. Panašu, kad tokia taktika tikrai gerai suveikė“, – išlipęs iš savo laivo pasakojo šiuo metu greičiausias pasaulio vandens formulių F2 pilotas.

E. Riabko šiame čempionato etape užsitikrino maksimalų taškų kiekį – 20. Antroje vietoje atplaukė olandas Ferdinandas Zandbergenas, o trečias – sportininkas iš Monako Giacomo Sacchi. Kitas vandens fo