Moterys Tbilisyje kovos 5 svorio kategorijose: iki 50, 50-55, 55-60, 60-65 ir virš 65 kg.

Lengviausių sportininkių varžybose dalyvaus dvi Kauno „Rifo“ auklėtinės – 18-metė Brigita Svinkūnaitė ir 24 metų Viktorija Dambrauskaitė. Sportininkes treniruojantis „Rifo“ vadovas, vienas Lietuvos rinktinės trenerių Ričardas Poška sako, kad šioje svorio kategorijoje favorite reikėtų vadinti vieną labiausiai patyrusių viso čempionato dalyvių – 2019 m. Europos vicečempionę (finale pralaimėjo Lietuvos sportininkei Erikai Žeburtovič) ukrainietę Alioną Veresnkiak.

„Ukrainietės visada yra stiprios, o ši sportininkė yra favoritė, – sakė R. Poška. – Vis dėlto ne veltui yra kalbama apie namų sienų pagalbą, tad tikrai reikėtų atkreipti dėmesį ir į kartvelę Salome Modebadzę.“

Šios svorio kategorijos varžybose taip pat dalyvaus sportininkės iš Ispanijos ir Lenkijos. Tarp jų yra ispanė Maria Adria, prieš dvejus metus su Raminta Makackaite besidžiaugusi šios svorio kategorijos bronzos medaliais.

50-55 kg kategorijoje bendraamžėms (24 metai) Evelinai Bidžanovai (Vilniaus „Atemi“) ir Gerdai Pekarskaitei (Vilniaus „Saulės ženklas“) gali tekti susidurti su varžovėmis iš Baltarusijos, Ispanijos, Kroatijos, Lenkijos, Sakartvelo, Vokietijos, Vengrijos ir Ukrainos.

Tiek R. Poška, tiek kitas Lietuvos rinktinės treneris, G. Pekarskaitę „Saulės ženkle“ treniruojantis Paulius Klapatauskas šioje kategorijoje išskyrė Teoną Gazdeliani, kuri anksčiau atstovavo Ispanijai, o dabar gins Sakartvelo garbę.

„Atominė sportininkė, – šyptelėjo P. Klapatauskas. – Vis dėlto čia reikia nepamiršti ir visų kitų merginų. Lenkė Anna Bielska gins čempionės titulą, visada stiprios ukrainietės, gali nustebinti jaunos Vengrijos kovotojos. Tačiau esu tikras, kad Lietuvos atstovės su jomis gali sėkmingai kovoti ir nugalėti.“

55-60 kg svorio kategorijoje Lietuvai atstovaus dvi „Saulės ženklo“ atstovės – 30-metė Rūta Brazdžionytė ir 23 metų Vaiva Kairaitytė.

Kiokušin karatė specialistai šios grupės viena favoričių vadina kylančią Vengrijos žvaigždę Lili Mezo. 2019-ųjų Europos čempionate dabar jau 20-metę L. Mezo tik pusfinalyje sustabdė Inga Mikštaitė. Finale Lietuvos atstovė tuomet nugalėjo azerbaidžanietę Solmaz Zeynalli, kuri taikysis į aukščiausias vietas ir Tbilisyje.

„Vengrijos, Ukrainos karatė mokyklos yra stiprios, tačiau su visomis varžovėmis galima kovoti ir jas įveikti“, – svorio kategorijos dalyvių sąrašą komentavo P. Klapatauskas.

Be Lietuvos, Azerbaidžano, Vengrijos ir Ukrainos kovotojų, šioje kategorijoje taip pat varžysis atletės iš Baltarusijos, Belgijos, Ispanijos, Lenkijos, Sakartvelo ir Švedijos.

60-65 kg svorio kategorijoje Lietuvos garbę gins 2019-ųjų Europos čempionato bronzos medalio laimėtoja 34 metų Aneta Meškauskienė (Anykščių „Takas“) ir 21 metų Erika Rukšėnaitė (Žemaitijos regiono „Shodan“). Su jomis varžysis sportininkės iš Belgijos, Bulgarijos, Ispanijos, Lenkijos, Prancūzijos, Rumunijos, Sakartvelo, Ukrainos ir Vengrijos.

„Aneta gyvena Airijoje, bet visada atvyksta į Lietuvos rinktinės stovyklas. Tai rodo, kokia didelė yra šios sportininkės motyvacija, – A. Meškauskienės ryžtu žavėjosi P. Klapatauskas. – Yra didžiulis noras, Aneta padariusi labai didelę pažangą, tad tikrai gali kovoti su visomis varžovėmis. Tarp rungties favoričių priskirčiau daugkartinę Europos čempionę Ivanką Delevą-Popovą ir prancūzę Camille Haddouche, kuri 2019-aisiais buvo trečia aukštesnėje svorio kategorijoje.“

Svorio kategorijoje virš 65 kg Lietuvai atstovaus 27-erių Brigita Gustaitytė (Vilniaus „Budora“) ir 29-erių Rima Lisinskaitė (Klaipėdos „Okinava“). Joms gali tekti susitiksi su varžovėmis iš Kroatijos, Lenkijos, Norvegijos, Ukrainos ir Vengrijos.

Šioje kategorijoje didele patirtimi pasižymi daugkartinė Europos čempionė 33-eų lenkė Agata Winiarska. Tačiau didžiausia moterų varžybų žvaigžde bus ne ji, o į aukščiausio lygio varžybas po 5 metų pertraukos nusprendusi sugrįžti vengrė Csenge Szepesi.

32-ejų Europos ir pasaulio čempionė itin išgarsėjo 2015-aisiais, kai Tokijuje nutraukė Japonijos sportininkių dominavimą ir tapo pasaulio čempionato be svorio kategorijų, dar vadinamo karatė olimpiada, nugalėtoja.

„Labai smagu, kad tokio lygio sportininkė randa motyvacijos sugrįžti po ilgų atostogų, negali gyventi be karatė, – žinią apie vengrės sugrįžimą įvertino R. Poška. – Jos sugrįžimas tikrai nustebino, tačiau visiems bus tik įdomiau. C. Szepesi drąsiai galima priskirti prie favoričių, kai pasieki tokį meistriškumo lygį, reikia tik formos palaikymo, psichologinio nusiteikimo, kad jame išliktum. Į ten, kur jau esi buvęs, sugrįžti lengviau nei patekti pirmą kartą. Kaip ir kopiant į kalną.“

Tbilisyje geriausių Europos kiokušin karatė kovotojų kovos virs dvi dienas. Šeštadienį vyks katos, kumitė vyrų iki 65 kg ir 65-75 kg bei moterų iki 50 kg ir 50-55 kg svorio kategorijų varžybos. Visų kitų svorio kategorijų atstovai varžysis sekmadienį.