Baltarusijos sostinėje Europos pirmenybes planuota surengti birželio 23-27 dienomis.

Pasak UEC prezidento iš Italijos Enrico Della Cassa, sprendimas atšaukti čempionatą priimtas dėl „pastaruoju metu kilusių tarptautinių debatų“.

Primename, kad po sekmadienio aviacijos incidento, kai Minske buvo nutupdytas į Vilnių skridęs lėktuvas, o juo keliavęs informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjas Romanas Protasevičius – sulaikytas su drauge, nedalyvausiančios pirmenybėse pranešė Vokietijos, Nyderlandų, Didžiosios Britanijos, Lietuvos rinktinės.

Čempionate turėjo dalyvauti septyni Lietuvos dviratininkai. Pernai Europos čempionate Plovdive (Bulgarija) Vasilijus Lendelis iškovojo bronzos medalį, o į geriausių šešetus lietuviai pateko penkis kartus.

Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF) dar praėjusį mėnesį siūlė perkelti čempionatą į Panevėžį. Kaip Delfi trečiadienį teigė LDSF prezidentas Darius Levickis, priimti pirmenybes Aukštaitijos sostinėje vis dar būtų įmanoma, jei Vyriausybė užtikrintų finansinę pagalbą.

Skaičiuojama, kad Europos dviračių treko čempionato biudžetas sudaro apie 350 tūkst. eurų.

Žemyno pirmenybės Panevėžyje jau buvo surengtos 2012 metais.

Primename, kad anksčiau buvo atšaukti arba į kitas vietas perkelti kiti stambūs sporto renginiai, kuriuos šiemet turėjo priimti Baltarusija: pirmiausia pasaulio ledo ritulio ir šiuolaikinės penkiakovės čempionatai.