Rytines varžybas pirmoji iš lietuvių pradėjusi U. Mažutaitytė moterų 200 m plaukimo nugara kvalifikacijoje parodė 13-ą greičiausią rezultatą (2:13.26) ir pateko į pusfinalį.

Atrankos lydere tapo italė Margherita Panziera (2:08.52). Vakarinėse varžybose moterų 200 m plaukimo nugara pusfinalyje U. Mažutaitytė užėmė 15-ą vietą. Pirmajame pusfinalio plaukime lietuvų finišavo septinta. Distanciją nuplaukusi per 2 min. 14,70 sek. ji aplenkė tik Estijos sportininkę Aleksą Gold.

Ryte nedaug iki patekimo į pusfinalį trūko Kotrynai Teterevkovaitei. 19-metė plaukikė 50 m plaukimo krūtine rungties atrankoje distanciją nuplaukė per 31,51 sek. ir galutinėje rikiuotėje tarp 51 buvo 21-a. Iki pusfinalio 16-tuko lietuvei pritrūko tik 0,05 sek. K. Teterevkova bus pirmoji atsarginė pakeisti pusfinalio dalyves.

Ryte įspūdingai plaukė 16-metė italė Benedetta Pilato, kuri vos nepagerino Europos rekordo. Jos užfiksuotas laikas – 29,50 sek. – naujas pasaulio jaunimo ir Europos čempionatų rekordas.

Vyrų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje startavo du Lietuvos sportininkai. Šioje rungtyje geriau pasisekė netoli asmeninio rekordo plaukusiam Jokūbui Kebliui (22.77). Jis bendroje įskaitoje užėmė 37-ą vietą, o Simonas Bilis plaukė kiek lėčiau (22.84) ir tarp 69-ių kvalifikacijos dalyvių buvo 42-as.

Geriausią laiką atrankoje parodė olandas Thomas de Boeras (21.76).
Vyrų 100 m peteliške kvalifikacijoje Daniil Pancerevas užfiksavo 55,47 sek. rezultatą, o Deividas Margevičius – 52,74 sek. Deja, abu sportininkai atrankos barjero neįveikė – D. Pancerevas buvo 58-as, D.Margevičius – 32-as. Jam priklausantis Lietuvos rekordas yra 52,55 sek. Greičiausias ryte buvo Europos čempionatų rekordą pakartojęs vengras Kristofas Milakas (50.64).

Danas Rapšys taip pat buvo užsiregistravęs dalyvauti šioje rungtyje, bet jos neplaukė. D. Rapšys turėtų rytoj padėti Lietuvos vyrų estafetei 4 x 100 m kompleksiniu būdu.

Primename, kad kol kas čempionate Lietuvos atstovai yra iškovoję vieną medalį: 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi distancijoje bronzą laimėjo tas pats D. Rapšys.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)