Andrius Šidlauskas paskutiniame penktame plaukime nuotolį įveikė per 2:09,74 min. bei į priekį praleido tik pasaulio čempioną Antoną Čupkovą.

A. Šidlauskas ne tik pateko į pusfinalį, bet ir įvykdė olimpinį normatyvą (2:10,35). Bendroje įskaitoje lietuvis fiksavo 6-ą rezultatą.

Pusfinalyje taip pat varžysis ir 12-ą rezultatą atrankoje parodęs Giedrius Titenis (2:11,13). Pusfinalio kovos – trečiadienį 19:54 val.

Dar vienas šioje rungtyje startavęs lietuvis Aleksas Savickas (2:15,35) pasiekė naują karjeros rekordą ir buvo 38-as tarp 47 atrankos dalyvių.

Vyrų 100 m plaukimo nugara atrankoje Erikas Grigaitis pasiekė asmeninį rekordą, finišavo per 55,80 sek. ir galutinėje rikiuotėje užėmė 43 vietą.

Čia geriausią rezultatą pasiekė antradienį pasaulio rekordą gerinęs ir Europos čempionu tapęs rusas Klimentas Kolesnikovas – 52,32 sek.

Jis 50 m plaukimo nugara rungtyje antradienį nuotolį įveikė per 23,80 ir iškovojo aukso medalį. 20-metis Rusijos plaukikas pagerino jam pačiam priklausiusį planetos rekordą (23,93 sek.), kurį buvo pasiekęs pirmadienį pusfinalyje.

Antras finišavo rumunas Robert-Andrei Glinta (24,42), trečias – ispanas Gonzales de Oliveira (24,47).

Tai jau trečiasis aukso medalis Rusijos rinktinės kraityje. Vieną pirmadienį 400 m. l. stiliumi rungtyje iškovojo Martinas Maliutinas (3 min. 44,18 sek.), čia bronzos medalį nugvelbė panevėžietis Danas Rapšys.

Taip pat auksinių medalių komplektą Rusija laimėjo vyrų 4 po 100 m laisvu stiliumi estafetėje.

Ant nugalėtojų pakylos – dvi čempionės

Antradienį vakare moterų 100 m plaukimo peteliške finale identišką rezultatą fiksavo graikė Anna Ntountounaki bei prancūzė Marie Wattel, abi plaukikės nuotolį įveikė per 57,37 sek.

Bronzos medalį iškovojo švedė Louise Hansson – 57,56 sek.