Vienviečių baidarių 200 m distancijoje bus išdalinti du olimpiniai kelialapiai. Prie šios distancijos favoritų priskiriamas ir 2018 m. pasaulio bei Europos vicečempionas Arturas Seja.

„Laukia tikrai žiauri kova. Bus išdalinti tik du kelialapiai, o dar daug stiprių šalių nėra užsitikrinę vietų olimpinėse žaidynėse. Pasaulio čempionate kelialapius laimėjo tik penkių šalių baidarininkai, o startavo net 70 valstybių atstovai.

Nepaisant milžiniškos konkurencijos, šansų tikrai turiu. Norisi ne tik iškovoti olimpinį kelialapį, bet ir atsirinkus, pakovoti ir dėl olimpinio medalio. Treniruočių stovyklose rodžiau gerus laikus ir tikrai gerai jaučiuosi.

Aišku, trūksta varžybinės patirties, nes dėl pandemijos daugelis tarptautinių varžybų buvo atšauktos. Bet visi turėjome tokias pat sąlygas“, – sakė pirmą kartą karjeroje olimpinėse žaidynėse siekiantis dalyvauti A. Seja.

Atrankos varžybose Segede dar sunkesnis uždavinys laukia 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse 5 vietą iškovojusios Ričardo Nekriošiaus ir Andrejaus Olijniko poros. Dviviečių baidarių 1000 m distancijoje olimpinis kelialapis atiteks tik atrankos varžybų nugalėtojams.

Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas
Foto: Alfredas Pliadis

„Europos atrankoje yra skirta vienintelė vieta ir tai yra paskutinė galimybė laimėti olimpinį kelialapį šioje distancijoje. Pasaulio čempionate buvo išdalinti 6 kelialapiai, dėl likusio kelialapio varžysis į Tokiją dar nepapuolę europiečiai. Bus keturios ar penkios labai stiprios valtys.

Mes taip pat esame tarp pretendentų nugalėti. Pasaulio čempionate patekome į finalą, bet finale nesusiklostė startas. Taisysim klaidas ir bandysim sustyguoti irklavimą lemiamoms varžyboms. Esam pasiruošę kovoti dėl olimpinio kelialapio“, – tvirtino Rio finalininkai R. Nekriošius ir A. Olijnikas.

Vienviečių baidarių 1000 m distancijoje dėl dviejų kelialapių kovos Tomas Jusevičius. Kanojų distancijose taip pat bus išdalinta po du bilietus į Tokiją. Vienviečių kanojų 1000 m distancijoje startuos Vadimas Korobovas. Dviviečių 1000 m nuotolyje V. Korobovas irkluos poroje su Henriku Žustautu.

Henrikas Žustautas, Vadimas Korobovas
Foto: Saulius Čirba

Moterų varžybose dalyvaus dvi Lietuvos atstovės. Vienviečių baidarių 200 m varžybose startuos Ieva Vaitiekūnaitė, o vienviečių kanojų 200 m nuotolyje irkluos Gabrielė Čerepokaitė. Šioje distancijose kelialapius laimės pirmos dvi baidarininkės ir kanojininkės.

Paskutiniai olimpiniai kelialapiai bus išdalinti gegužės 20-21 d. Barnaule (Rusija) vyksiančiose pasaulinėse atrankos varžybose.

Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai yra dalyvavę visose vasaros olimpinėse žaidynėse po nepriklausomybės atkūrimo.