Pernai dėl Covid-19 pandemijos A.Lukoševičiūtė nedalyvavo nė vieneriose kūjo metimo varžybose, tačiau pirmąja proga 2021-aisiais pasinaudojo su kaupu: „Golden Games“ varžybose Kalifornijoje kūjį numetė net 66,09 m, dar kartą pakoregavusi Lietuvos rekordą.

„Tikrai rekordo laukėme, jau treniruotėse neblogai pagerinome rezultatą nuo pat rudens. Žiemą susiradau naują trenerį, išsikrausčiau į Čikagą. Įdėta tikrai labai daug darbo ir kad nors kažkoks rekordas bus, tikėjausi ir laukiau. Tačiau tai buvo pirmos varžybos po dvejų metų pertraukos, tad nežinojau, kaip čia bus. Be to, paskutinė minutę susikeitė planai, turėjau dalyvauti nedidelėse varžybose Ohajuje, bet ketvirtadienį naktį parašė, jog mane priima į „Golden Games“. Su treneriu greit pakeitėm skrydžio bilietus. Smagu pagaliau pradėti varžytis“, – pasakojo A. Lukoševičiūtė.

Motyvacijos praėję metai tai nenumušė, gal net jos padaugėjo, nes darbo buvo įdėta daug ir ilgiau reikėjo palaukti, kad pamatyčiau to darbo rezultatus. Pagaliau atėjo tas laikas.
Agnė Lukoševičiūtė

Kūjo metimo rungties Deimantinės lygos varžybų programoje nėra, tad „World Athletics“ Kontinentinio turo auksinės serijos varžybos kūjininkams yra labiausiai prestižinės, kuriose galima ne tik papildyti kišenę piniginiu prizu, bet ir pelnyti solidžius reitingo taškus. Šių žaidynių Kalifornijoje nugalėtoja tapo amerikietė Gwen Berry, kūjį numetusi 73,73 m, tuo tarpu Lietuvos lengvaatletė iškovojo aukštą ketvirtą vietą, nuo trečiosios atsilikusi vos per 14 centimetrų.

Parodytas rezultatas ir užimta vieta A.Lukoševičiūtei reitingo taupyklę leido papildyti 1130 taškų. Palyginimui, paskutinė kūjo metikė, šiuo metu patenkanti į Tokijo olimpines žaidynes, turi penkių startų 1102 taškų vidurkį. Norint iškovoti bilietą į Tekančios Saulės šalį, mūsiškei reiktų ne tik keturių panašių rezultatų, bet ir aukštų vietų aukšto rango varžybose.

„Turint 66 m, kitas skaičiukas būtų 70. Norisi tiek numesti kuo greičiau, realu tą padaryti dar šiais metais. Patekti į Tokiją gal ir įmanoma, bet abejoju, kad gausis. Noriu ruoštis Europos čempionatui, kitų metų pasaulio čempionatui ir, žinoma, labai lauksiu Paryžiaus olimpinių žaidynių 2024 metais“, – sakė A. Lukoševičiūtė.Sėkmės recepto sudedamosiomis dalimis tapo ne tik naujasis treneris Derekas Evely, bet ir Kanadoje dirbančio sovietų olimpinio čempiono Anatolijaus Bondarčiuko treniruočių sistema. Pirmuosius 8 mėnesius pagal šią programą sportininkę nuotoliniu būdu treniravo vilnietis treneris Mantas Jusis.

Agnė Lukoševičiūtė

„Baigiau mokslus gruodį, reikėjo susirasti, kur kraustytis, kur gyventi, kur mėtyti kūjį. Susipažinau su kanadiečių treneriu, dirbančiu Čikagoje. Dabar kartu treniruojamės, jis tikras profesionalas, be to, daug ką pažįsta Amerikoje. Jo buvusi auklėtine Sultana Frizell metė 75 metrus. Treneris dirba pagal Bondarčiuko sistemą, jie kartu praleido daug laiko Kanadoje“, – dėstė A. Lukoševičiūtė.

Gegužę kylanti žvaigždė turėtų dalyvauti Kontinentinio turo varžybose Tusone arba Bostone. Vėliau lietuvė planuoja varžytis šalies kūjo metimo čempionate Alytuje, kuris vyks birželio 12-13 d. Alytuje, bei savaite vėliau Stara Zagoroje (Bulgarija) vyksiančiame Europos komandiniame čempionate.

„Motyvacijos praėję metai tai nenumušė, gal net jos padaugėjo, nes darbo buvo įdėta daug ir ilgiau reikėjo palaukti, kad pamatyčiau to darbo rezultatus. Pagaliau atėjo tas laikas, o vasarą bus varžybų, per kurias galėsiu dar labiau pakelti asmeninį rekordą, Lietuvos rekordą, – džiaugėsi A. Lukoševičiūtė. – Manau, kad atvyksiu į Lietuvos čempionatą, panašiu metu bus Europos komandinis čempionatas. Prieš dvejus metus mano paskutinėmis varžybomis tapo komandinis čempionatas, tada negalvojau, kad reikės laukti dvejus metus, bet taip gavosi.“

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)