Jau pirmose „LRF Sovli taurės“ rungtynėse užfiksuota staigmena. Lietuvos čempionato Pirmos grupės prizininkai Vilniaus „Geležinio vilko“ regbininkai po atkaklios kovos 15:10 įveikė „Top“ lygoje rungtyniaujančią „Šiaulių“ komandą ir pateko į etapo finalą.

„Varžovai buvo laikomi favoritais, tačiau mums ši pergalė nebuvo netikėta. Pastarąjį mėnesį labai rimtai ruošėmės taurės varžyboms, treniruotėse vyrai gerai dirbo ir tai atnešė gerą rezultatą. Žinojome, kad šiauliečių komanda yra atsinaujinusi, nebuvo legionierių, todėl nuteikėme komandą kovai dėl pergalės. Laikėmės žaidimo plano, kontroliavome kamuolį, laimėjome kontaktinę kovą ir tai buvo pagrindinės priežastys, lėmusios pergalę“, – sakė „Geležinio vilko“ treneris Dovydas Taujanskas.

Kitose ketvirtfinalio rungtynėse intrigos nebuvo. Favorite laikoma Šiaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja“ komanda sutriuškino jungtinę Klaipėdos ir Plungės ekipą 70:5.

Etapo finale „Vairas-Kalvis-Jupoja“ sulaukė didesnio pasipriešinimą. Šiauliečiai „Geležinį vilką“ nugalėjo rezultatu 10:0 ir pateko į Didžiosios taurės finalą.

„Esam patenkinti pasiektu rezultatu. Važiavome iškovoti kelialapį į Didžiosios taurės finalą ir tai padarėme. Etapo finale neturėjome tikslo susikrauti kuo didesnę taškų persvarą, todėl leidome visiems pažaisti ir pajausti varžybų atmosferą. Reikia pagirti vilniečius, kurie buvo tikrai gerai pasirengę, turi jauną ambicingą trenerį ir sparčiai tobulėja. Konkurencija priverčia pasitempti visus ir nedaryti klaidų, nors ir esi laikomas aiškiu favoritu“, – tvirtino „Vairo“ treneris Gediminas Marcišauskas.

„Įrodėme, kad „Top“ lygos komandos negali tikėtis lengvo pasivaikščiojimo rungtynėse su Pirmos grupės atstovais. Pergalė prieš „Šiaulius“ suteikė pasitikėjimo jėgomis, kad galime kovoti su visais. Buvo gan atkakli kova ir su „Vairu“. Turėjome ir mes keletą progų išsiveržti į priekį. Gal kiek perdegėme, nes žaidėme su patyrusia komanda ir jie tam tikrais momentais sužaidė gudriau ir pelnytai laimėjo“, – teigė „Geležinio vilko“ treneris D. Taujanskas.

Pirmame ture pralaimėjusių „Šaulių“ ir jungtinės Klaipėdos ir Plungės komandų dvikovoje pergalę rezultatu 55:10 iškovojo šiauliečiai. Jie varžysis Mažosios taurės finale.

Sekmadienį Marijampolėje kovas taurės varžybose pradės dar keturios komandos. Šiaulių „Citma-Kalvis-Jupoja“ susitiks su Vilniaus „VRA-Tomosta“. Kitame susitikime kovos dvi Šiaulių komandos „Baltrex-Šiauliai“ ir „Baltrex dubleriai“.

Finalinis Lietuvos regbio taurės varžybų etapas, kuriame paaiškės Didžiosios ir Mažosios taurės laimėtojai, vyks balandžio mėnesį Šiauliuose arba Klaipėdoje.