Jolitos Kontvainienės ir Aleksandro Volobujevo treniruojama Lietuvos komanda kovas pradėjo B grupėje akistata su Baltarusijos rinktine ir jai pralaimėjo 0-3 (16:25, 12:25, 15:25).

Niekam nekilo abejonių, kad svarbiausios rungtynės grupėje lietuvėms buvo su tiesioginėmis konkurentėmis kovojant dėl trečiosios vietos – latvėmis. Itin permainingose rungtynėse mūsiškės išplėšė pergalę po penkių setų kovos 3-2 (20:25, 25:11, 16:25, 25:22, 15:6).


Lietuvos rinktinei šiame susitikime 18 taškų pelnė Arina Petuchova, po 10 – Anastasija Jesipenko ir Rusnė Kalendraitė, 8 – Gerda Stravinskaitė, 4 – Aistė Bardauskaitė, 3 – Emilija Mukaitė, po 2 – Morta Gailiūtė ir Austėja Žukaitė, 1 – Liepa Urbonaitė. Libero pozicijoje rungtyniavo Gintarė Nutautaitė ir Roberta Gaubaitė.

„Normalu, kad tokiose rungtynėse, kurios viską lemia tiek mums, tiek latvėms, įtampa kibirkščiuoja ore. Laimėjome, nes varžovės padarė dar daugiau klaidų nei mes. Mums padėjo mūsų sporto psichologo pagalba ir penktajame sete sugebėjome atgauti koncentraciją, o latvės – nebe. Ta psichologinė įtampa ir lemia tokį šokinėjantį rezultatą“, – pasakojo Lietuvos rinktinės trenerė Jolita Kontvainienė.

Trečiose grupės rungtynėse lietuvės 0-3 (15:25, 11:25, 14:25) nusileido pirmąją vietą užėmusioms Lenkijos tinklininkėms.

Rungtynėse dėl 5-6 vietų lietuvė susitiko su trečiąją poziciją A grupėje užėmusia Ukraina. Paskutiniame susitikime Lietuvos rinktinė patyrė nesėkmę 0-3 (16:25, 19:25, 23:25).

„Džiaugiamės tuo, kad įvykdėme iškeltus uždavinius ir patekome į antrąjį Europos čempionato atrankos etapą. Tai buvo minimalus tikslas. Maksimalus buvo penkta vieta, bet žaidžiant su Ukraina, to tikslo įgyvendinti nepavyko. Merginos buvo labai susikausčiusios ir neparodė savo žaidimo“, – teigė trenerė.

Trenerė prisipažino, kad didesnių kaimyninių šalių tinklinio lygis yra gerokai aukštesnis. Ten net jaunos merginos demonstruoja gero lygio tinklinį.

„Pamatėme, kad visose šalyse tinklinio lygis yra labai stiprus. Visose pralaimėtose rungtynėse nusileidome antrajame aukšte. Visos varžovių komandos pasižymėjo geresniais duomenimis. Dauguma žaidėjų turi savo sezonus, žaidžia be pertraukų, o mūsų vaikams labai trūko savo amžiaus čempionatų, kurie buvo nutraukti dėl karantino. Neturėjome kur nuolat vystyti savo įgūdžius. Rusijos ir Lenkijos jaunės, drąsiai galiu teigti, kovotų dėl Baltijos moterų lygos aukso“, – pasakojo J. Kontvainienė.

Geriausia Lietuvos rinktinės žaidėja pripažinta R. Kalendraitė. Ji šiame turnyre žaidė su sulaužytu pirštu.

„Čia buvo tikras nonsensas, kad ji sužaidė visas rungtynes su sugipsuota ranka“, – sakė J. Kontvainienė.

EEVZA čempionate triumfavo ir tiesioginį kelialapį į Europos pirmenybes iškovojo Rusijos komanda. Ji finale 3-0 (25:21, 25:23, 25:21) įveikė Lenkijos bendraamžes.

Antrasis Europos jaunių tinklinio čempionato atrankos etapas vyks gegužės 6-9 dienomis.

„Pamatėme, kad pirmiausia reikėtų aukštinti komandą. Dar yra keletas kandidačių, kuriomis galime pasipildyti, nes Latvijoje varžovėms pralaimėjome užtvaras. Taip pat strigome su padavimais ir priėmimais. Tam skirsime daug dėmesio. Šie du aspektai yra svarbiausi tinklinyje. Sieksime išsigydyti traumas, kad galėtume sportuoti pilnu pajėgumu ir bandysime ieškoti tikros lyderės. Latvijoje pamatėme, kad tikro lyderio, kuris surinktų 4-5 lemiamus taškus, mes neturime. Bet tokie žaidėjai per dieną negimsta“, – pridūrė J. Kontvainienė.

Tomis pačiomis dienomis Sakartvele vykusiose vaikinų (iki 17 metų) Europos čempionato atrankos varžybose Lietuvos rinktinė užėmė aštuntąją vietą ir nepateko į antrąjį etapą.

Kęstučio Galdiko treniruojami lietuviai B grupėje 0-3 (15:25, 11:25, 13:25) nusileido Rusijos komandai, 0-3 (18:25, 18:25, 19:25) neatsilaikė prieš latvius, 0-3 (12:25, 10:25, 15:25) turėjo pripažinti Lenkijos rinktinės pranašumą, o mače dėl 7-8 vietų 2-3 (23:25, 25:14, 25:18, 22:25, 9:15) nusileido gruzinams.

Rezultatyviausiai Lietuvos komandos gretose šiame turnyre žaidė Danielius Kismachovas, Dominukas Kaulius, Lukas Jocius ir Rokas Dževentkauskas.