Ryte jauniai ir jaunučiai išsidalino medalių komplektus savo bendraamžių įskaitose, o geriausiai atrankoje pasirodę dalyviai pateko į vakare vyksiančius finalus.

Atrankiniuose plaukimuose jau turimus Europos jaunimo čempionato normatyvus pavyko pasigerinti Tomui Navikoniui (200 m l. stiliumi – 1.52,52) ir Aleksui Savickui (100 m krūtine – 1.03,69).

Rytinę dalį užbaigusioje estafetėje 4 x 100 m l. stiliumi buvo pagerintas Lietuvos vaikinų iki 17 metų rekordas. Šalies rekordininkais tapo Matas Činga, Rokas Jazdauskas, Viktor Dudko ir Kiril Stepanov. Jie šią rungtį įveikė per 3 min. 34,01 sek. ir iškovojo aukso medalius.

Po rytinės varžybų dalies lietuviai įtvirtino savo pranašumą Youth komandinėje įskaitoje. Su 275 taškais lietuviai užėmė pirmąją vietą ir gerokai aplenkė estus (173) bei latvius (81). Junior grupėje visos trys šalys išsirikiavo lygiai taip pat – lietuviai su 229, estai su 183 ir kaimynai latviai su 83 taškais.

Prieš vakaro finalus atviroje (Open) įskaitoje taip pat įtikinamai pirmavo Lietuvos plaukikai (356). Antri buvo estai (132), o latviai rikiavosi treti – 123 taškų.

Moterų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi A finale Baltijos šalių čempione tapo Latvijos plaukikė Gabriela Ņikitina (57,17). Patyrusiai 26-erių metų sportininkei finale iššūkį metė kone perpus jaunesnės varžovės. Antroji distanciją įveikė Smiltė Plytnykaitė (57,64 PB), kuri greičiausiai tarp visų varžovių įveikė paskutiniuosius 50 metrų. Trečioji finišavo Patricija Kondraškaitė (58,67 PB).

Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale atrankos lyderio pozicijos neužleido geriausią asmeninį rezultatą pagerinęs Tomas Navikonis (1.51,47). Jis pranoko sidabrą pelniusį Edviną Česnaką (1.53,34 PB) ir latvį Artūrs Markovs (1.54,52).

Moterų 200 m krūtine finale nepralenkiama buvo Kotryna Teterevkova (2.31,48). Antroji finišavo Aušrinė Bakutytė (2.40,42 PB). Trečią vietą užėmė jaunoji Estijos plaukikė Mirtel Merimaa (2.42,26).

Gruodį būdama saviizoliacijoje Kotryna turėjo praleisti Lietuvos plaukimo čempionatą, bet sausio pradžioje plaukikė grįžo į treniruotes ir puikiai pasirodė Lietuvos žiemos pirmenybėse.

„Kadangi pirmadienį skiepijomės ir porą dienų gulėjome lovoje su temperatūra, šios varžybos tikrai buvo sunkios. Nors kai kuriems iš mūsų jokių reakcijų visai nepasitaikė. Šiam čempionatui nelabai ruošėmės, po trijų savaičių dalyvausime varžybose Prancūzijoje ir ten tikimės pasiekti geresnę formą“, – kalbėjo Kotryna Teterevkova.

Kotryna Teterevkova / FOTO: Mantas Daškevičius

100 m plaukimo krūtine finale naują asmeninį karjeros rekordą pasiekė Aleksas Savickas (1.02,29) ir iškovojo Baltijos šalių čempiono titulą. Antras atplaukė 6 metais vyresnis latvis Daniils Bobrovs (1.03,34), nuo jo nedaug atsiliko trečią vietą užėmęs estas Ralf Roose (1.03,42).

Puikią fizinę formą čempionate ir toliau demonstruoja Ugnė Mažutaitytė. Moterų 100 m nugara rungtyje ji pagerino sau priklausiusį Lietuvos rekordą (1.02,02). Nuo šiol jis – 1 min. 1,99 sek. Sidabras atiteko Latvijos plaukikei Elizabetei Paulai Ozolai (1.04,73), o bronza – Paulinai Pekūnaitei (1.05,54).

„Sunkoka plaukti jau antrą dieną, keista. Galvojau, kas būtų, jeigu varžybos vyktų trečią dieną. Tikriausiai iš viso būtų mirtis. Džiaugiuosi, kad tik dvi dienos ir galima joms pilnai atsiduoti. Man patinka, – nulipusi nuo nugalėtojų pakylos kalbėjo Ugnė Mažutaitytė. – Nesitikėjau, kad pavyks gerinti rekordus. Atvažiavom čia prieš dvi savaites padaryti stovyklą, su ta mintimi, kad reikia priprasti prie ilgo vandens. Tai turbūt tie rekordai parodė, kad reikia visgi to ilgo vandens.“

Nors Lietuvoje U. Mažutaitytei praktiškai nėra didesnės konkurencijos, nuo vakar jau šešių šalies plaukimo nugara rekordų autorė sako, kad dėl to yra ir pliusų, ir minusų.

„Esu plaukusi, kai konkurentės labai šalia, tai labai jaudina ir baisu pasidaro, ypač, kai reikia plaukti už komandą ir taškus rinkti. Bet manau, kad stipresnės konkurentės pridėtų ir man daugiau jėgų. Tikiu, kad jaunos mergaitės tikrai padirbės ir po kelių metų galės plaukti visai šalia“, – tikisi Ugnė.

Europos plaukimo čempionatui besiruošianti plaukikė sakė, kad pasiruošimas šioms būsimoms varžyboms vyksta net geriau nei pati tikėjosi.

„Viskas pagal planą, net geriau. Reikia dabar nepaleisti tų sunkių treniruočių ir toliau dirbti kaip suplanuota. Svarbiausia dabar, aišku, po šių varžybų bus gerai pailsėti dieną ir kibti atgal į darbus“, – teigė ji.

Vyrų 200 m nugara rungtyje čempionu tapo Erikas Grigaitis (2.02,33). Sidabras atiteko Eimantui Miliui (2.04,87), o bronzą pelnė identišku laiku (2.05,45) finišo sienelę palietę latvis Ģirts Feldbergs ir estas Armin Evert Lelle.

200 m peteliške rungtyje greičiausia buvo Erika Pašakinskaitė (2.21,53). Antrą geriausią laiką parodė estė Polina Timofejeva (2.30,92), trečią – jos tautietė Violanta Gurjanova (2.42,54).

Vyrų 100 m peteliške A finale nugalėjo Deividas Margevičius (53,15), gerokai pranokęs du Estijos atstovus – Armin Evert Lelle (56,11) ir Dmitri Astrelin (56,74).

400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale geriausiai pasirodė Silvija Statkevičius (4.29,67). Antrą geriausią laiką parodė estė Britt Raudsepp (4.38,22), o trečią – Marija Romanovskaja (4.43,57).

Vyrų 50 m l. stiliumi A finale pergale džiaugėsi Jokūbas Keblys (23,06), įveikęs Julių Bačkulį (23,49) ir Jorį Veretinską (23,62 PB).

Moterų 50 m plaukimo krūtine A finale nugalėjo Latvijos sportininkė Arina Sisojeva (33,08). Agnė Šeleikaitė (33,09) iškovojo sidabrą, o bronzą pelnė estė Egle Salu (33,31).

200 m kompleksinio plaukimo rungtyje pradžiugino Smiltė Plytnykaitė. Jaunoji plaukikė distanciją įveikė rekordiniu tempu – per 2 min. 20,86 sek. ir įvykdė Europos jaunimo čempionato normatyvą (2.20,92). Smiltės užfiksuotas laikas yra naujas šalies merginų iki 15 metų rekordas. Antra finišavo estė Karolin Victoria Kotsar (2.26,91), o bronzą pelnė Vytė Gelažytė (2.27,87 PB).

400 m kompleksiniame plaukime greičiausias buvo asmeninį rezultatą pagerinęs Nojus Skirutis (4.35,67). Jis aplenkė estą Igor Shuvalov (4.41,71) ir Karolį Olišauską (4.48,49 PB).

Moterų 50 m peteliške finale prizininkėmis tapo latvė Gabriela Ņikitina (27,22), aplenkusi Estijos plaukikes Aurelia Roos (28,32) ir Laura-Liis Valdmaa (29,54).

Gytis Stankevičius / FOTO: Mantas Daškevičius

Vyrų 50 m nugara finalą laimėjo Gytis Stankevičius (26,08), pranokęs latvį Ģirts Feldbergs (26,51) ir nuo jo visai nedaug atsilikusį Edviną Česnaką (26,54).

Komandines estafetes abi Lietuvos komandos užbaigė pergalingai. Moterų 4x100 m kompl. rungtyje nugalėjo Ugnė Mažutaitytė, Kotryna Teterevkova, Erika Pašakinskaitė ir Smiltė Plytnykaitė. Jos užfiksavo 4 min. 14,57 sek. rezultatą. Vyrų 4x100 m l. stiliumi estafetę laimėjo Deividas Margevičius, Edvinas Česnakas, Tomas Navikonis ir Jokūbas Keblys – 3 min. 25,51 sek.

Geriausiais plaukikais Youth amžiaus grupėje tapo Smiltė Plytnykaitė ir Džiugas Miškinis. Junior įskaitoje geriausia tapo latvė Elizabete Paula Ozola ir Tomas Navikonis. Bendroje suaugusiųjų įskaitoje nugalėjo Ugnė Mažutaitytė ir Danas Rapšys.

Komandinėje įskaitoje pergalę šventė lietuviai. Antroji vieta atiteko estams, o treti šiame čempionate liko latviai.