Šalies čempionate dėl titulų kovos visas būrys gerai žinomų Lietuvos karatė meistrų. Ant tatamio karatė gerbėjai šeštadienį išvys Europos čempionus geriausią 2020-ųjų Lietuvos kovotoją Eventą Gužauską ir Edgardą Sečinskį, aukščiausio lygio turnyrų prizininkus Jurą Sokolovą, Justiną Kvietką, Kęstutį Radvilą, Jevgenijų Jurutą, Antaną Klibavičių, Domą Sutkų, Orestą Abazorių ir būrį ambicingų jaunųjų kovotojų.

Moterų varžybose dalyvaus Europos čempionės geriausia 2020 m. Lietuvos kovotoja Brigita Gustaitytė, Erika Žeburtovič ir Skaistė Venckutė, vicečempionė Justina Šišaitė, Senojo žemyno pirmenybių prizininkės Aneta Meškauskienė, Raminta Makackaitė, Rima Lisinskaitė ir Erika Rukšėntaitė. Beje, S. Venckutė ir J. Šišaitė nacionalinėse varžybose dalyvaus po keleto metų pertraukos.

Taip pat intriguoja karatė katos varžybos, kuriose jėgas, tarp kitų dalyvių, išbandys tikri meistrai – Diana Mačiūtė, R. Makackaitė, Tomas Zienius, Matas Jonauskas.

Lietuvos čempionato kovos Kėdainiuose šeštadienį prasidės 11.30 val., pusfinaliai ir finalai – 14.30 val. o karatė gerbėjai varžybas galės tiesiogiai stebėti internetu.

Naują varžybų maratoną pasitinkančios Lietuvos kiokušin karatė federacijos (LKKF) vadovai tikisi, kad 2021-ieji sportininkams suteiks daugiau galimybių išmėginti jėgas varžybose nei suteikė 2020-ieji.

„2020-ieji buvo sunkūs, bet baigėsi sėkmingai, – praėjusius metus apibendrino LKKF prezidentas Vidmantas Poškaitis. – Buvo gera metų pradžia pilno kontakto karatė Europos klubų čempionate Belgijoje, spėjome surengti Lietuvos čempionatą, o karantinas tapo dideliu išbandymų ir atradimų laikotarpiu. Neįprasta padėtis labai mobilizavo bendruomenę, suvienijo, sutelkė. Visi klubai pradėjo dirbti nuotoliniu būdu, parengėme ir įgyvendinome nuotolinių varžybų sistemą. Ji leido surengti ne tik vietines varžybas, bet ir Europos čempionatą, o netrukus laukia ir Pasaulio taurės varžybos. Apie 500 dalyvių, nuolat išbandančių jėgas nuotolinėse varžybose, tikrai yra didelis laimėjimas. 2020-ieji buvo sunkūs, tačiau jie parodė federacijos stiprumą ir suvienijo bendruomenę labiau nei ankstesni metai. Manau, kažką padaryti geriau būtų buvę sunku.

Visas tas susitelkimas leidžia labai optimistiškai žvelgti į ateitį. Pamatėme, kad galime būti lankstūs, prisitaikyti prie įvairiausių aplinkybių. Tai leidžia tikėtis, kad Lietuvos kiokušin karatė išliks labai aukštame lygyje ir ateityje, o 2021-aisiais, tikiu, vėl galėsime pademonstruoti visus savo sugebėjimus ir tarptautinėje arenoje.“

Kolegai pritarė LKKF garbės prezidentas, Europos karatė organizacijos viceprezidentas Romas Vitkauskas.

„Labai svarbu, kad 2020-aisiais pavyko sėkmingai pasirodyti pilno kontakto karatė Europos klubų čempionate Antverpene. Jau dabar žinome, kad pasaulio čempionate, kuris iš 2020-ųjų buvo perkeltas į 2021-uosius, turėsime net 9 lietuvius: Ingą Mikštaitę, B. Gustaitytė, Rūtą Brazdžionytę, E. Žeburtovič, J. Kvietką, J. Sokolovą ir net 3 sunkiasvorius – E. Gužauską, Paulių Žimantą ir E. Sečinskį. Galime pasidžiaugti, kad Lietuvos rinktinė bus tikrai stipri, – sakė R. Vitkauskas. – Vasarą gerai padirbėjo visi klubai, buvo surengta virš 20 stovyklų. LKKF pirmą kartą surengė jaunųjų talentų stovyklą, į kurią visi klubai galėjo deleguoti savo geriausius atletus, o federacija padengė išlaidas. Rudenį Druskininkuose burbulo principu rengėme treniruočių stovyklas pagrindinei rinktinei – visiems buvo atlikti testai, visi gyveno viename viešbutyje ir laikėsi visų kitų tokiems burbulams įprastų taisyklių. Tai leido sportininkams išlaikyti aukštą lygį ir pasitikti 2021 metus geros sportinės formos. Lietuvos čempionatas bus puiki proga tai įvertinti.

Taip pat puiku, kad Lietuvos kiokušin karatė klubai vieni pirmųjų Europoje pradėjo rengti treniruotes nuotoliniu būdu. Vieninteliai rengėme nuotolines karatė katos varžybas, o netrukus surengsime ir pirmąjį tokį pasaulio taurės turnyrą. Dar vienas unikalus pasiekimas – esame pirmi pasaulyje, kurie nuotoliniu būdu surengė karatė egzaminus.“

Lietuvos kiokušin karatė bendruomenės artimiausiu metu vėl laukia įtemptas laikotarpis. Po Lietuvos čempionato LKKF surengs nuotolines pasaulio taurės varžybas, kovo, balandžio ir gegužės paskutiniais savaitgaliais suplanuotos Lietuvos rinktinės stovyklos, o birželio pabaigoje sportininkai turėtų keliauti į Gruziją ir dalyvauti Europos čempionate. Taip pat laukiama pasaulio čempionato Japonijoje, tačiau šio turnyro data dar nėra patvirtinta.