Tai buvo trečios A.Glebausko varžybos per savaitę. Praėjusį antradienį Banska Bistricoje (Slovakija) jis peršoko 220 cm, o penktadienį Nehvizduose (Čekija) įveikė 217 cm aukštį.

„Iki išvykos atlikau tik vieną šuolių į aukštį treniruotę, nes turėjau traumų, tad iš techninės pusės buvau visiškai nepasiruošęs. Fiziškai buvau pasiruošęs, norėjau kuriose nors varžybose šokti gerai ir pasikelti reitingą. Gaila, kad nepasisekė Banska Bistricoje, nes ir ten galėjau 224-228 cm peršokti, bet nepavyko. Švaistau šansus, nes Banska Bistrica turi gerą kategoriją, yra bene žinomiausios šuolininkų į aukštį varžybos visame pasaulyje. Jei būčiau peršokęs 227 cm ten, būtų kur kas daugiau reitingo taškų“, – sakė A. Glebauskas.

Už pasirodymą lengvaatletis pelnė 1167 taškus ir atrankos į Tokijo olimpines žaidynes reitinge šoktels į 27-28 poziciją iš 33-ios. Tokijuje varžysis 32 šuolininkai į aukštį.

Vilniaus sporto klubo „Cosma“ ir Kauno sporto mokyklos „Startas“ atstovas dviem dienoms buvo praradęs Lietuvos sezono lyderio statusą, kada LLAF taurės varžybose Juozas Baikštys peršoko 221 cm.

„Dėl to, kad Juozas sugrįžo, man tik džiugu. Lietuvoje nebegalėsiu šokti blogai ir pasiimti pirmą vietą. Žinau, kiek aš galiu šokti, kam esu pasiruošęs ir ko trūko, jog šokčiau aukščiau. Jei Juozas šoks 225 cm ar 228 cm, dėl to tik džiaugsiuosi. Šiuo metu aš galvoju apie daug didesnius rezultatus, manau, mes vienas kitam nemaišysime. Svarbu, kad abu būtumėme sveiki“, – teigė A. Glebauskas.

Kladne peršokęs 227 cm aukštį, kaunietis kartelę kėlė į 230 cm – sėkmės atveju jis būtų dviem centimetrais pagerinęs šalies rekordą.

„Trenerė (Audra Gavelytė – aut. past.) klausė, kodėl nekėliau kartelės į 229 cm. Tokiems rezultatams jau esu pasiruošęs, tai tik laiko bei sveikatos klausimas, kada peršoksiu, tad iškart kėliau į 230 cm. Pats mačiau ir visi matė, kad labai nedaug trūko, jog įveikčiau. Pernai buvau pasiruošęs gerai, bet jaučiau, kad sunku atakuoti 229 cm, o dabar atakuoju 230 cm geriau nei vasarą.

Nebegalvoju, kad reikia būtent dabar pasiekti rekordą, orientuojuosi į tuos rezultatus, su kuriais galiu kažką pasiekti Europoje ir pasaulyje“, – šyptelėjo A. Glebauskas.