C. McGregoras ir D. Poirier tarpusavyje grumsis antrą kartą. 2014 metais Airijos sportininkas per 1 min. ir 46 sek. nokautavo varžovą, bet amerikietis sugebėjo garsiajam oponentui nuskelti dantį.

32 metų 175 cm ūgio C. McGregoras anksčiau buvo ir lengvojo, ir puslengvio (iki 65,8 kg) svorio kategorijų pasaulio čempionas. Airio kraityje MMA (Mišrių kovos menų) varžybose – 22 pergalės (19 nokautais) ir 4 pralaimėjimai.

C. McGregoras lengvojo svorio čempiono diržą prarado 2018-ųjų spalį. Tada jis neatsilaikė prieš garsųjį Rusijos atstovą Chabibą Nurmagomedovą. Praėjusioje kovoje pernai sausį C. McGregoras per 40 sek. į nokautą pasiuntė JAV kovotoją Donaldą Cerrone‘ą. Prieš tai airis buvo triumfavęs labai seniai – 2016-ųjų lapkritį, kai privertė pasiduoti amerikietį Eddie Alvarezą. Paskui dvejus metus C. McGregoras apskritai nesikovė. Jis buvo paskelbęs apie karjeros pabaigą.

Dabar airis UFC lengvojo svorio kategorijos reitinge užima ketvirtąją vietą. Beje, 2008 metais Airijos kovinio sporto žvaigždė turėjo pripažinti Lietuvos sportininko Artemijaus Sitenkovo pranašumą. Tada tai buvo pirmoji C. McGregoro nesėkmė MMA varžybose.

D. Poirier, kurio ūgis ir amžius toks pat kaip ir C. McGregoro, anksčiau buvo laikinasis UFC čempionas lengvojo svorio kategorijoje. Amerikietis yra nugalėjęs būrį aukščiausio lygio kovotojų – savo tėvynainius Maxą Holloway, Justiną Gaethje, Eddie Alvarezą, Anthony Pettisą, taip pat Naujosios Zelandijos kovotoją Daną Hookerį. Pastarąjį D. Poirier palaužė pernai birželį.

2019 metų rugsėjį amerikietis kaudamasis dėl pasaulio čempiono vardo nusileido Ch. Nurmagomedovui. Tai buvo vienintelė D. Poirier nesėkmė per pastarąsias aštuonias kovas.
JAV sportininko taupyklėje – 26 pergalės (12 nokautų), 6 pralaimėjimai. Jis UFC lengvojo svorio kategorijos reitinge rikiuojasi antras. Čempiono diržą vis dar nešioja Ch. Nurmagomedovas, nors jis pareiškė, kad atsisveikina su UFC.

Dauguma kovinio sporto žvaigždžių ir lažybininkai favoritu vadina C. McGregorą. Pasak jų, nors D. Poirier yra kiek geresnis kovotojas parteryje, airis kur kas geriau smūgiuoja.

„Man patinka Dustinas. Manau, jis yra geras kovotojas. Jis net yra puikus kovotojas, bet vis tiek žemesnio lygio už mane. Aš nokautuosiu Dustiną per 60 sekundžių“, – drąsiai pareiškė McGregoras „UFC Countdown“ vaizdo klipe.

Tačiau dėl savo pergalės įsitikinęs ir D. Poirier. „Noriu karo narve. Esu pasiryžęs peržengti savo galimybių ribas. Galiu laimėti tiek tiesėjų sprendimu, tiek skausmingu veiksmu, tiek nokautu. Turiu turtingą skausmingų veiksmų arsenalą. Treniruočių stovykloje didelį dėmesį skyriau gynybai“, – „BT Sport“ teigė amerikietis.

Šią kvapą gniaužiančią lengvojo svorio kategorijos (iki 70,3 kg) kovą sausio 24-ąją tiesiogiai iš „Kovų salos“ (Jungtiniai Arabų Emyratai) rodys „TV Sport“ kanalas ir naujos kartos televizija „Go3“. Šios dvikovos pradžia apie 7.00 val. ryto. Iš pradžių bus parodytos keturios įžanginės kovos.