Federacijos vadovas sako, kad galutinis sprendimas dėl čempionato priklauso Tarptautinei ledo ritulio federacijai (IIHF), kuri jau svarsto keletą variantų.

„Nieko apie tai nežinau. Mes apie tai nekalbėjome su lietuviais. IIHF turi nuspręsti, kaip bus organizuojamas čempionatas. Manau, kad tai yra spekuliacija. IIHF priims lemiamą sprendimą ir jau svarsto keletą variantų“, – BNS trečiadienį sakė A. Kalvitis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė trečiadienį pranešė, kad su Latvijos kolege Ilga Šuplinska aptarė galimybes Lietuvai surengti dalį pasaulio ledo ritulio čempionato varžybų, turėjusių vykti Minske.

Čempionato lauktų Vilnius ir Kaunas


Pasiryžimą priimti šias aukšto lygio varžybas trečiadienį išreiškė Kauno ir Vilniaus miesto savivaldybės.

„Kaunas galėtų užtikrinti kokybiškas ir patogias sąlygas, jei dalį pasaulio čempionato varžybų būtų nuspręsta perkelti į Lietuvą“, – BNS teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

„Mūsų pareiga yra ištiesti pagalbos ranką. Vilnius yra pasiryžęs tai padaryti“, – feisbuke rašė Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Ministrės J. Šiugždinienės teigimu, pasaulio čempionato rungtynės galėtų vykti šiuose miestuose, tačiau vietą pasirinktų patys organizatoriai.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas turėtų vykti gegužės 21-birželio 6 dienomis, jame rungiasi 16 geriausių šalių rinktinių.

Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) pirmadienį pranešė, kad jos taryba nusprendė iškelti 2021-ųjų pasaulio čempionatą iš Baltarusijos „dėl saugumo klausimų, kurių IIHF negali kontroliuoti“.

Pranešime teigiama, kad tai susiję ir su politiniais neramumais, ir su COVID-19 pandemija.

Čempionatą turėjo organizuoti Minskas ir Ryga, tačiau Latvijos Vyriausybė buvo užsiminusi, kad nenori to daryti kartu su Baltarusija, kur režimas smurtu slopina taikius protestuotojus.

IIHF taryba dabar turi svarstyti Latvijos, kaip vienos iš čempionato šeimininkių, statusą ir taip pat vertins galimybes pereiti prie vienos čempionato vietos formato, kad būtų lengviau laikytis saugumo taisyklių dėl COVID-19, o komandoms būtų paprasčiau keliauti.

Ryga ir Minskas per balsavimą 2017 metų gegužę dėl teisės rengti čempionatą nugalėjo Suomijos miestus Helsinkį ir Tamperę.

Baltarusiją jau šeštą mėnesį krečia masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų.

Opozicija ir Vakarų demokratijos tvirtina, kad šie rinkimai buvo suklastoti, ir jų nugalėtoja laiko politikos naujokę Sviatlaną Cichanouskają, kovoje dėl prezidento posto pakeitusią savo įkalintą vyrą.

Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų.