Auksą amerikiečiams atnešė Alexo Turcotte ir Trevoro Zegraso įvarčiai bei nepriekaištingas vartininko Spencerio Knighto žaidimas.

19-metis vartų sargas atrėmė visus 34 varžovų metimus.

Ypač iškalbinga paskutinio kėlinio statistika: kanadiečiai ritulį į vartus mėgino pasiųsti 15 kartų, kai jų oponentai – vos vieną. Tačiau įveikti S. Knighto niekam taip ir nepavyko.

Savo ruožtu, T. Zegrasas tapo ne tik rezultatyviausiu turnyro ledo ritulininku (18 taškų), bet ir buvo išrinktas naudingiausiu čempionato žaidėju.

Ant aukščiausio apdovanojimų pakylos laiptelio JAV komanda užkopė po trejų metų pertraukos ir penktą kartą istorijoje.

Kanadiečių sąskaitoje yra 18 titulų, tačiau savo kaimynams jie pralaimėjo jau ketvirtą finalą iš penkių.

Tuo metu rungtynėse dėl trečios vietos Suomija 4:1 (0:1, 1:0, 3:0) susitvarkė su Rusija.

Nors Ilja Safonovas pasižymėjo pirmasis, suomiai atsakė Mikko Petmano, Juuso Parssineno ir dviem Antono Lundello įvarčiais.

Be medalio rusai liko tik antrą kartą per pastaruosius dešimt metų.