Lietuvos čempionatas turėjo būti surengtas dar pavasarį, tačiau dėl prasidėjusio karantino varžybas teko nukelti. Nepaisant pandemijos keliamų iššūkių, čempionatas nebuvo atšauktas, tačiau visi jo dalyviai baseine turėjo paklusti griežtiems valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytoms sąlygoms.

Varžybų metu atskiros padėkos sulaukė visi, kurie asmeniškai prisidėjo prie čempionato dalyvių saugumo užtikrinimo.

Paskutinę plaukimų dieną rytinė atranka prasidėjo 50 m l. stiliumi rungtimi. Moterų parengiamuosiuose plaukimuose greičiausia buvo ir į „A“ finalą su nauju geriausiu asmeniniu rezultatu (27,11) pateko jaunių čempione tapusi Smiltė Plytnykaitė. Vyrų grupėje stipriausiai pasirodė Simonas Bilis (22,49). Olimpinis „A“ normatyvas šioje rungtyje yra 22,01 sek.

Moterų 200 m plaukimo nugara atrankoje lygių neturėjo Lietuvos čempione perpus trumpesnėje distancijoje tapusi Ugnė Mažutaitytė (2.13,12). Jai priklausantis šalies rekordas yra 2 min. 11,56 sek. Tarp vyrų ryte greičiausias buvo Eimantas Milius (2.03,99).

200 m krūtine atrankiniuose plaukimuose geriausią rezultatą užfiksavo Aušrinė Bakutytė (2.42,60), pranokusi antru rezultatu į finalą patekusią Agnę Šeleikaitę (2.43,51). Aušrinei ryte atiteko ir jaunių čempionato aukso medalis. Paaiškėjo, kad vyrų finale vėl susitiks Andrius Šidlauskas (2.20,15) ir Giedrius Titenis (2.20,86).

Su geriausiais rezultatais į vakaro finalus taip pat pateko šalies čempionų titulus šiose varžybose jau iškovoję Erika Pasakinskaitė ir Deividas Margevičius (100 m peteliške), Marija Romanovskaja ir Nojus Skirutis (400 m l. stiliumi).

Paskutinę varžybų dalį pradėjo moterų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtis. Joje Lietuvos čempionės titulą iškovojo Smiltė Plytnykaitė. Vilniaus miesto sporto centro komandai atstovaujanti trylikametė finale vėl pagerino asmeninį rezultatą ir nugalėjo užfiksavusi 26,81 sek. laiką. Sidabras atiteko Gabijai Gailiušytei (27,09), o bronza – Laurai Šliburytei (27,34).

Vyrų „A“ finale į olimpinį normatyvą (22,01) kėsinosi Simonas Bilis. Iki jo Panevėžio „Žemynos“ auklėtiniui pritrūko 0,38 sek. Antras finišavo Jokūbas Keblys (22,91), o trečią vietą užėmė Julius Bačkulis (23,29).

Moterų 200 m plaukimo finale intrigos nebuvo – čia dar vieną aukso medalį pelnė Ugnė Mažutaitytė. Lietuvos čempionė plaukė lėčiau (2.14,97) nei ryte, bet finalo dalyves pranoko daugiau negu 5 sek. Sidabras atiteko asmeninį rekordą pagerinusiai Paulinai Pekūnaitei (2.20,88). Trečia finišavo Gabrielė Burokaitė (2.28,59).

Analogiškoje vyrų rungtyje kova vyko iki paskutinių metrų. Čia čempiono titulą ginančiam Erikui Grigaičiui iššūkį metė Omar Pinzon. Pastarasis paskutinius 50 distancijos metrų įveikė greičiausiai, tačiau finiše jam nepavyko aplenkti E. Grigaičio. Nugalėtojo laikas – 2 min. 2,57 sek. O. Pinzon užfiksavo 2 min. 2,65 sek. rezultatą, o prizininkų trejetą uždarė Danielis Kvederis (2.05,70).

200 m krūtine rungtyje savo pranašumą įrodė Agnė Šeleikaitė (2.39,45), šiame čempionate laimėjusi visus moterų finalinius plaukimus krūtine. Sidabrą iškovojo Aušrinė Bakutytė (2.40,95), bronzą – Ieva Evaltaitė (2.43,94). Abi šios prizininkės pagerino savo asmeninius rezultatus. A. Bakutytė nuo ankstesnio savo rekordo nurėžė 2,95 sek., o I. Evaltaitė net 7,19 sek.

Vyrų „A“ finale prie olimpinio „A“ normatyvo priartėjo Andrius Šidlauskas. Finišavęs per 2 min. 10,56 sek. panevėžietis aplenkė šalies rekordininką Giedrių Titenį (2.12,26) ir įtikinamai bronzą iškovojusį Mantą Lisauską (2.18,91).

Tiek A. Šidlauskas, tiek G. Titenis vis dar bando pasiekti šios rungties olimpinį normatyvą, kuris yra 2 min. 10,35 sek. Jis tik 0,21 sek. geresnis už A. Šidlausko šiandien užfiksuotą rezultatą.

100 m peteliške moterų ir vyrų finaluose čempionais tapo Erika Pasakinskaitė (1.03,42) ir Deividas Margevičius (53,00). Pastarajam iki pernai pasaulio čempionate pasiekto Lietuvos rekordo pritrūko 0,45 sek. Visgi, vyrų finalas be rekordo neapsiėjo – antras finišavęs šešiolikmetis Daniil Pancerevas (54,69), aplenkęs Saverio Multin (56,32), pagerino šalies vaikinų iki 17 metų rekordą.

Moterų finale sidabras atiteko praėjusių metų čempionei Radvilei Kerševičiūtei (1.04,64), o bronzinis apdovanojimas – Giedrei Skrodenytei (1.06,83).

400 m plaukimas laivuoju stiliumi buvo paskutinė čempionato individuali rungtis. Tarp moterų čempione tapo trylikametė Silvija Statkevičius (4.30,81), aplenkusi atrankos lyderę Mariją Romanovskają (4.34,96) ir Smiltę Plytnykaitę (4.38,64).

Vyrų grupėje greičiausias buvo Deividas Kazilas. Nugalėtojo laikas – 4 min. 9,81 sek. – daugiau nei 9 sek. pagerintas asmeninis plaukiko rekordas. Už D. Kazilo išsirikiavo Nojus Skirutis (4.11,81) ir Džiugas Miškinis (4.12,44).

Čempionatą užbaigė moterų ir vyrų komandinės estafetės 4 x 100 m kompleksiniu būdu. Moterų estafetėje nugalėjo Kauno plaukimo mokyklos pirmoji komanda (Gabija Gailiušytė, Agnė Šeleikaitė, Radvilė Kerševičiūtė ir Vilūnė Zasčiurinskaitė). Sportininkės užfiksavo 4 min. 27,92 sek. rezultatą.

Antroji vieta atiteko antrajai Kauno plaukimo mokyklos komandai (4.38,29), įveikusiai Vilniaus miesto sporto centro pirmajį plaukikių ketvertą (4.40,44).

Komandinė vyrų estafetė baigėsi dramatišku finišu. Čia vos 0,01 sek. greičiau Joris Veretinskas palietė baseino sienelę ir išplėšė pergalę Kauno plaukimo mokyklos pirmajai komandai (3.44,70). Kartu su Joriu joje plaukė Erikas Grigaitis, Arnas Čereška ir Giedrius Titenis. Antrąją vietą iškovojo Panevėžio „Žemynos“ ketvertas, o bronza pasipuošė antrosios Kauno plaukimo mokyklos komandos sportininkai (3.55,99).