„Nesu tas, kuriam norisi, kad valstybė iš gailesčio skirtų pašalpą, bet taip pat negaliu tylėti, kai dėl diskriminuojančių teisės aktų nuostatų pasaulio čempionai būna apdovanojami tik padėkomis ir gertuvėmis, kurios nepadeda išlaikyti geros sportinės formos, gerinti rezultatų, išlaikyti save ir artimuosius“, – kalbėjo S. Maslobojevas.

Iš vyriausybės reprezentacinių lėšų Saulius Skvernelis galėjo skirti ne gertuvę, o finansinę paskatą, o vėliau ieškoti būdų tinkamai sureguliuoti valstybės skatinimą taip, kad už pasiektus aukšto meistriškumo sporto laimėjimus maksimaliai būtų įvertinti visi sportininkai.
Sergejus Maslobojevas

Kuvaldos pravardę turintis kovotojas toliau vaizdo klipe analizuodamas galimybes gauti vienkartinę premiją ar valstybės stipendiją klausia, ar esant mažesniam sportininkų skaičiui esi mažiau vertas čempiono titulo ar prastesnis už kitus?

„Ar dėl tokio požiūrio Lietuvos sportininkai verti mažesnio paskatinimo, pagerbimo, pastūmimo judėti pirmyn ir kelti mūsų vėliavą virš galvos? Atsakykite“, – kreipėsi jis.

Galimybę pritaikyti išimtį įvardinęs S. Maslobojevas teigė, kad esant įstatyminei neteisybei, galima buvo ieškoti būdų jai ištaisyti: „Iš vyriausybės reprezentacinių lėšų Saulius Skvernelis galėjo skirti ne gertuvę, o finansinę paskatą, o vėliau ieškoti būdų tinkamai sureguliuoti valstybės skatinimą taip, kad už pasiektus aukšto meistriškumo sporto laimėjimus maksimaliai būtų įvertinti visi sportininkai. Nuoširdžiai prašau naujos valdžios ištaisyti senųjų valdininkų abejingumo klaidas, paskatinti ypač jaunuosius talentus ir garsinti mūsų mažą, bet ypatingą šalį“.

Delfi jau anksčiau rašė, kad vienam žymiausių šalies kovotojų S. Maslobojevui nusivylus dėl negautos valstybės premijos už pasaulio čempiono titulą, Vyriausybė sako, kad premijos skiriamos tik atitikus visus Sporto įstatyme numatytus reikalavimus.

Anot Vyriausybės, S. Maslobojevui premija neskirta, nes varžybose, kuriose jis dalyvavo, rungėsi nepakankamas sportininkų skaičius. „Kadangi pasaulio kikbokso čempionato, vykusio 2019 metų spalio 19–27 dienomis Sarajeve (Bosnija ir Hercegovina), 91 kg svorio kategorijos varžybose, kuriose S. Maslobojevas iškovojo pirmąją vietą, varžėsi 11 sportininkų iš 11 valstybių, valstybės premija vadovaujantis nurodytu įstatymu negali būti skiriama“, – rašoma pranešime.

Jame taip pat teigiama, kad Sporto įstatyme numatyta, jog premija už laimėjimus skiriama tuo atveju, jeigu įstatyme nurodytų sporto varžybų rungtyje varžėsi ne mažiau nei 16 valstybių atstovai, o laimėjimas pasiektas nurungiant ne mažiau nei trečdalį varžovų.

S. Maslobojevas sekmadienį feisbuke pasidalijo premjero gauta dovana – padėkos raštu ir gertuve – už pernai kikbokso čempionate pasiektą Pasaulio čempiono titulą. „Padėka ir gertuvė už ilgus, įtemptus ir kupinus vilties metus, Tėvynės labui paaukotus. Ačiū“, – teigė S. Maslobojevas.

Kovotojas „Delfi“ sakė, kad dovana nuvylė, nes už šį laimėjimą tikėjosi premijos. Premijų skyrimo tvarka jau kurį laiką kelia diskusijas sportininkų bendruomenėje. Vyriausybė teigia, kad padėkomis ir simbolinėmis dovanomis, kaip ir kasmet, sportininkai Kūno kultūros ir sporto dienos proga apdovanoti pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sąrašą. Anot Vyriausybės, sąraše – nuo 2019 spalio iki 2020 rugsėjo aukščiausius laimėjimus pasaulio, Europos čempionatuose ir jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse iškovoję sportininkai, jų treneriai.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (272)