Šeštadienį ant tatamio žengs 40 sportininkų iš 14 klubų. Labiausiai intriguojančiomis žada būti suaugusiųjų svorio kategorijų iki 75 kg ir 75-85 kg kovos.

Pirmojoje kategorijoje pasaulio vicečempionui Domui Sutkui (Kauno „Rifas“) iššūkį bandys mesti Lietuvos rinktinės nariai Romualdas Auga („Rifas“), Laurynas Vaičikauskas (Žemaitijos regiono „Shodan“) ir Stasys Vincevičius (Vilniaus „Saulės ženklas“).

Svorio kategorijoje nuo 75 iki 85 kg šių metų Europos čempionato prizininkus Kęstutį Radvilą („Rifas“) ir Jevgenijų Jurutą (Vilniaus „Ippon“) bandys įveikti jaunieji kovotojai - Edvinas Kolmogorovas (Klaipėdos „Okinava“) ir Ugnius Knystautas („Shodan“).

Kalbėdami apie atsiradusią retą progą žengti ant tatamio, sportininkai džiaugėsi gauta galimybe.

„Prasidėjus karantinui, pradėjau sportuoti savarankiškai, nes kitų galimybių ir nebuvo. Visas sportas vyko lauke: daugiausia - krosai ir visi kiti pratimai, susiję su bėgimu, – sakė D. Sutkus. – Varžybos bus labai gera galimybė pasitikrinti savo sportinę formą, nes visiems buvo vienodos sąlygos pasiruošti.“

„Pasiruošimas vyko savarankiškai, treniruotės - pratimų su savo kūno svoriu atlikimas, bėgimas. Labai trūksta grupinių treniruočių, kurių metu būtų galima pajausti varžovą, judėjimą, smūgius, – kolegai antrino daugkartinis Europos ir pasaulio čempionatų prizininkas K. Radvila. – Prieš varžybas esu ramus, jas vertinu kaip repeticiją prieš artėjančius tarptautinius čempionatus. Varžovai yra žinomi, manau, seksis gerai.“

Moterų svorio kategorijoje iki 60 kg kovos Ieva Barzdžiūtė (Kauno „Kariai“), Viktorija Dambrauskaitė („Rifas“), Gerda Pekarskaitė („Saulės ženklas“) ir Jurgita Vencaitė (Tauragės „Taurus“), o svorio kategorijoje virš 60 kg susikaus Rima Lisinskaitė („Okinava“) ir pasaulio čempionė Brigita Gustaitytė (Vilniaus „Budora“).

Pastaroji kovotoja, kaip ir vyrai, sakė, kad karantino metu sportas pasikeitė iš esmės.

„Karantino metu sportuoju, tik ne tokiomis geromis sąlygomis ir ne taip intensyviai, kaip įprastai, – sakė B. Gustaitytė. – Prieš varžybas jaučiuosi gerai ir esu labai laiminga, kad turėsiu galimybę jose dalyvauti.“

Šeštadienį Kėdainiuose taip pat vyks suaugusiųjų taurės B turnyrai, kuriuose kovos kiek žemesnio meistriškumo sportininkai.

Sekmadienį ant tatamio vėl žengs 40 sportininkų (iš 15 klubų) ir kovos dėl Lietuvos jaunių čempionato apdovanojimų.