„Pasaulio sportą sujaukė pandemija, dėl kurios buvo nukeltas svarbiausias sporto renginys –olimpinės žaidynės. Buvome labai arti kelialapio į Tokiją, tačiau dar turime du atrankos turnyrus, kuriuose sieksime pratęsti tradiciją.

Lietuvos boksininkai dalyvavo visose vasaros olimpinėse žaidynėse po nepriklausomybės atkūrimo. Tikime, kad olimpiečių turėsime ir kitais metais. Galbūt pirmą kartą istorijoje kelialapį į olimpines žaidynes iškovos ir Lietuvos boksininkės. Tokių vilčių suteikia mūsų merginų pasiekta istorinė pergalė – iškovotas aukso medalis Europos čempionate“, – sakė LBF prezidentas Darius Šaluga.

Europos jaunimo čempionės titulą iškovojo Gabrielė Stonkutė. Kita Lietuvos boksininkė Iveta Lešinskytė užėmė 5 vietą pasaulio ir Europos čempionatuose ir liko per žingsnį nuo prizininkų pakylos.

Šios lietuvės kovos dėl kelialapių į Tokiją kitais metais vyksiančiuose atrankos turnyruose. Juose dalyvaus ir 6 Lietuvos boksininkai.

„Kovo mėnesį vykusiame olimpiniame atrankos turnyre per žingsnį nuo kelialapio liko Edgaras Skurdelis. Kovos likimą lėmė kontraversiškas teisėjų sprendimas. Turime lyderių, kurie gali iškovoti olimpinius kelialapius.

2019 metai buvo gan sėkmingi ir vyrams. Bronzos medalį pasaulio kariškių sporto žaidynėse iškovojo Algirdas Baniulis, pasaulio čempionate Tadas Tamašauskas užėmė 9 vietą, Europos žaidynėse devintas buvo E. Skurdelis. Tai mūsų rinktinės lyderiai, kurie yra pajėgūs kovoti dėl olimpinių kelialapių“, – ataskaitoje pažymėjo LBF Trenerių tarybos pirmininkas ir Lietuvos rinktinės treneris Vidas Bružas.

Konferencijoje aptartos galimybės Lietuvos rinktinėje matyti profesionalų ringe sėkmingai kovojantį Eimantą Stanionį. Europos čempionas šiuo metu treniruojasi Lietuvoje ir jeigu gaus leidimą iš savo vadybininkų, yra pasiruošęs kovoti olimpiniame atrankos turnyre.

Tokijo olimpinėse žaidynėse viliamasi išvysti ir Lietuvos bokso teisėjus. Dvejose žaidynėse – Londono ir Rio de Žaneiro teisėjavo Kęstutis Bagdanavičius. Iš jo estafetę sėkmingai perėmė svarbiausiose tarptautinėse varžybose teisėjaujantys Gintaras Šniukšta ir Vilmantas Bobinas.

„Lietuvos bokso teisėjai sulaukė tarptautinio pripažinimo. V. Bobinas gavo Tarptautinės bokso federacijos (AIBA) kvietimą teisėjauti Europos žaidynėse Minske. G. Šniukšta teisėjavo pasaulio čempionate. Šiuo metu net trys Lietuvos teisėjai turi aukščiausią AIBA 3 žvaigždučių kategoriją. Iš viso LBF vienija 24 tarptautines ir nacionalines kategorijas turinčius teisėjus“, – teigė LBF Teisėjų kolegijos pirmininkas Anatolijus Kriukovas.

LBF generalinis sekretorius Donatas Mačianskas pristatė 2020 metų federacijos biudžetą. Numatytas biudžetas yra rekordinis ir sudaro beveik 400 tūkst. eurų.