Nacionaliniai olimpiniai komitetaii pasidalino informacija apie koronaviruso situaciją skirtingose šalyse, taip pat sportininkų pasirengimą į 2021 metus perkeltoms Tokijo olimpinėms žaidynėms.

TOK prezidentas Thomas Bachas virtualaus susitikimo metu didelį dėmesį skyrė saugumui Tokijo olimpinėse žaidynėse aptarti. TOK vadovas užsiminė apie privalomus pažangius koronaviruso testus delegacijų nariams, kurie būtų atliekami prieš žaidynes.

Jis su TOK nariais taip pat pasidalino informacija, aptarta su naujuoju Japonijos ministru pirmininku Yoshihidė Suga.

TOK vadovas olimpinės bendruomenės narius dar kartą paragino būti kantriais, vieningais ir petys petin dirbti dėl sėkmingų Tokijo olimpinių žaidynių.

TOK prezidentas T. Bachas nacionalinių olimpinių komitetų atstovams pristatė naujienas dėl pasirengimo nukeltoms Tokijo olimpinėms žaidynėms esant pandemijos sąlygoms. Th. Bachas patikino, kad rengiami įvairūs scenarijai, o žaidynės turėtų įvykti.

„Tiek TOK medicinos komisija, tiek Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) mums leidžia tikėtis, kad kitų metų pradžioje pasaulis turės vakciną nuo koronaviruso. Mums svarbiausia, kad sportininkai jaustųsi saugiai ir užtikrintai ruoštųsi įvyksiančioms žaidynėms“, – sakė TOK vadovas.

Taip pat aptartas atrankos į žaidynes procesas, patikinta, kad vyksta nuolatinis glaudus bendradarbiavimas su tarptautinėmis sporto šakų federacijomis.

D. Gudzinevičiūtė – vienintelė TOK narė iš Baltijos šalių. Ji buvo išrinkta 2018 metais Buenos Airėse vykusioje TOK sesijoje. Tai – istorinis pasiekimas Lietuvai.