Pasak rinktinių trenerio Kęstučio Keblio, pirminis atrankos etapas prasidėjo dar žiemą.

„Turėjome penkias kontrolines varžybas, kurių metu sportininkai bėgo, irklavo ergometru 2 kilometrus, vėliau buvo peržiūrėti jaunių rezultatai irkluojant ergometru 15 kilometrų, jaunimo vaikinai dar irklavo 17 kilometrų, – dėstė K. Keblys. – Šiais metais dėl karantino sąlygos buvo kiek palengvintos, tačiau pirminė sportininkų grupė susiformavo būtent tada“.

Geriausiai pasirodę jaunieji irkluotojai buvo pakviesti į dviejų savaičių stovyklą Trakuose, po kurios įvyko dar vienos kontrolinės varžybos – 6 kilometrai irklavimo ant vandens, 2 kilometrai ergometru ir 15 arba 17 kilometrų distancijos tuo pačiu ergometru.

„Taip atkrito dar grupelė sportininkų, kuriems buvo pasiūlyta stovyklauti savo lėšomis, – pasakojo K. Keblys. – Paskutiniuoju atrankos etapu tapo dvi dienas trukusios varžybos“.

Pirmajame jų etape jaunieji irkluotojai savo jėgas bandė vienvietėmis valtimis. Aštuoni geriausiai pasirodę sportininkai vėliau buvo suskirstyti į dvivietes įgulas.

„Išsiaiškinę stipriausias dvivietes įgulas pamatėme, ar turime ryškius vienvietės valties irkluotojus, ar mus tenkina dviviečių rezultatai, – kalbėjo K. Keblys. – Vėliau išbandėme porines keturvietes įgulas. O galutiniame, ketvirtajame etape, buvo vykdomas vadinamasis „handicapas“, kuomet įgulos suskirstomos į grupes ir paleidžiamos irkluoti pagal atsilikimus. Taip išsiaiškinome, kurios įgulos yra greičiausios ir bus įtrauktos į Europos pirmenybių dalyvių sąrašus. Iš šono gali pasirodyti, kad tai buvo ilgas ir painus procesas“.

K. Keblys džiaugėsi, kad visos suformuotos įgulos pagal rezultatus yra labai arti viena kitos.

„Taikome modulinį skaičiavimą nuo geriausio pasaulio laiko – būdavo metų, kuomet įgulos pagal rezultatus labai išsibarstydavo. Šiemet, žinoma, tik laikas parodys, ar iš tiesų esame tokie greiti. Kol kas rezultatai tikrai džiugina“, – teigė treneris.

Europos jaunimo pirmenybės rugsėjo 5-6 dienomis vyks Vokietijoje, pajėgiausi Europos jauniai varžysis Serbijoje rugsėjo 26-27 dienomis.

Šiais metais Europos pirmenybės rengsis šios įgulos:

Jauniai:

JM2x: Arnoldas Voznikas, Aidas Greivys;
JM4-: Paulius Brusokas, Jonas Šaparavičius, Ignas Urbonas, Linas Babarskas;
JM4x: Povilas Juškevičius, Arnedas Kelmelis, Rokas Jakubauskas, Benas Paunksnis;
JW2-: Ieva Mariničiūtė, Gustė Vaškevičiūtė;
JM2-: Arnas Venskūnas, Simonas Loda;

Jaunimas:

BW2x: Dovilė Rimkutė, Ugnė Juzėnaitė;
BM1x: Armandas Kelmelis;
BM2-: Dovydas Stankūnas, Domantas Stankūnas;
BW4x: Martyna Kazlauskaitė, Agnė Ginevičiūtė, Ieva Medelinskaitė, Nomeda Nazarenkaitė;
BM2x: Titas Mašanauskas, Augustinas Matusevičius;
BM4x: Justas Kuskevičius, Paulius Černevičius, Virgilijus Prušinskas, Domantas Maročka.