Ilgiausioje, olimpinėje triatlono distancijoje, kurioje dalyviai Varnutės tvenkinyje turėjo nuplaukti 1500 m, dviračiu Jonavos apylinkėse įveikti 44 km ir kalvotame Joninių slėnyje nubėgti 10 km, nugalėjo Marijus Butrimavičius („Velonova-Bioracer Team“), nuotolį įveikęs per 2 val. 08:05 min.

Marijus po plaukimo rungties buvo ketvirtas ir nuo pirmavusio Igorio Kozlovskio atsiliko daugiau nei 3 minutes. M. Butrimavičius lyderį pavijo antrame dviračių rate ir prieš bėgimo rungtį turėjo 1 minutės persvarą.

Nors I. Kozlovskis bėgime nežymiai priartėjo, tačiau pavyti ir aplenkti varžovo nepavyko. Tad M. Butrimavičius prieš I. Kozlovskį pasiekė simbolinį revanšą už Varėnos etapą, kuriame pergalę šventė Igoris, o Marijus liko antras.

I. Kozlovskis nuotolį įveikė per 2.08:48 val. („Tritonas“), trečias finišavo Gediminas Pajėda – 2.10:52 val. („BTT Cloud“).

Dabar bendroje taurės įskaitoje I. Kozlovskis ir M. Butrimavičius savo sąskaitose turi po pergalę.

Labai sunku, Igoris šiandien vėl diktavo tempą, tik dviračių trasa čia šiek tiek ilgesnė ir sunkesnė, tad pavyko jį maždaug 31 kilometre „pagauti“. Pavijus jį priekyje važiavo estafečių komandos narys, atsirado nauja motyvacija pavytį jį.

Pats dabar ruošiuosi „Ironman“ varžyboms Barselonoje, vis dar tikiuosi, kad jos įvyks, bet situacija pasaulyje negerėja, tad stengiuosi čia išlaikyti tempą.

Reikia persiorientuoti į olimpinę distanciją, stengiuosi nuo Igorio neatsilikti, nes Igoris šiemet matosi, kad rimtai padirbėjęs, išnaudojo karantino laiką, jis visiems turėjo įtakos, kam į plotį, kam rezultatams. Tikiuosi dar pakovoti, nes dar bus etapų, sezonas tik įsibėgėja“, – po finišo kalbėjo M. Butrimavičius.

Moterų gretose triumfavo praėjusio sezono taurės nugalėtoja Inga Aukselytė („Tritonas“), nuotolį įveikusi per 2 val. 25:00 min. Įdomu tai, kad ketvirtus metus triatlono varžybose dalyvaujanti Inga pirmą kartą startavo Jonavoje ir pirmas blynas tikrai neprisvilo.

Kalbant apie aštresnę konkurenciją, iš esmės gyvenimo būdo nekeičiau, leidžiu sau gyventi ir mėgautis sportu, o nepaversti jo darbu.
Inga Aukselytė

Kaip ir vyrų įskaitoje, I. Aukselytė į lyderės poziciją išsiveržė dviračių rungtyje, o prieš bėgimo rungtį prieš Ingą Paplauskę pirmavo tik 4 sekundėmis. Visgi I. Aukselytė paskutinėje rungtyje diktavo tempą ir neleido varžovei pagalvoti apie pergalę.

Antrą vietą užėmusi I. Paplauskė distanciją įveikė per 2.26:45 val. („Tritonas“), trečia – Kauno triatlono klubo narė Viktorija Kalvelytė (2.33:14 val.). Beje, tokia pat tvarka ši trijulė ant apdovanojimų pakylos kopė ir pirmame etape Varėnoje.

„Konkurencija „superinė“, dėkoju Ingai už kovą. Plaukimo rungtyje kažkas plaukė iškart už manęs, visada turėjau motyvacijos paspurtuoti, o dviračių trasą žinojau nuo praėjusio sekmadienio, man – smagi trasa, aš mėgstu kalniukus, tai man į naudą. Bėgime pamačiau tą legendą, per ketverius metus čia pirmą kartą dalyvavau, maniau paskutinėje rungtyje bus blogiau, bet pavyko distanciją užbaigti visai neblogai.

Kažkuriuo metu buvau pametusi treniruočių ritmą, dabar, pavyzdžiui, žinojau, kad laukia kalnuotas etapas, tai tam specialiai ruošiausi.

Kalbant apie aštresnę konkurenciją, iš esmės gyvenimo būdo nekeičiau, leidžiu sau gyventi ir mėgautis sportu, o nepaversti jo darbu“, – po finišo kalbėjo I. Aukselytė.

Lietuvos triatlono taurė 2020, Jonava
Foto: Rokas Lukoševičius

Perpus trumpesnėje distancijoje, kurioje atletai plaukė 750 m, dviračiu važiavo 22 km ir bėgo 5 km, pergalę šventė panevėžietis Lukas Prokopavičius (R. Sargūno sporto gimnazija) – 1.05:41 val., moterų įskaitoje nugalėjo Ugnė Paurytė (Panevėžys, R. Sargūno spotro gimnazija) – 1.17:56 val.

Antrą vietą vyrų įskaitoje užėmė Jaunius Strazdas (BTT Cloud, 1.08:23 val.), trečias – Tadas Cesevičius (1:08:31 val., Panevėžio triatlono klubas).

Moterų įskaitoje ant prizininkų pakylos lipo Rugilė Girštautaitė (1.21:47 val., TSK „Darna) ir Rūta Juškevičiūtė („Tritonas“, 1.22:45 val.).

Lietuvos triatlono taurė 2020, Jonava, Lukas Prokopavičius
Foto: Rokas Lukoševičius

Triatlono šventė finišavo mėgėjams ir pradedantiesiems skirta TRI-FUN rungtimi, kurioje dalyviai turėjo nuplaukti 200 m, dviračiu numinti 10 km ir bėgti 2,5 km.

Šeštadienį Lietuvos triatlono taurės II etape skirtingose distancijose varžėsi daugiau nei 400 atletų.

Lietuvos triatlono taurės trečiasis etapas – rugpjūčio 2 dieną Skaudvilėje. Šiemet sezoną sudarys penki įskaitiniai etapai.

Lietuvos triatlono taurės varžybų kalendorius:

  • rugpjūčio 2 d. – Skaudvilė (III etapas)
  • rugpjūčio 8 d. – varžybos „Triatlonas kiekvienam“ Vilniuje (neįskaitinės varžybos)
  • rugpjūčio 22 d. – Veisiejai (IV etapas)
  • rugsėjo 5 d. – Druskininkai (V etapas)
  • rugsėjo 19 d. – IRON Trakai (neįskaitinės varžybos)