Kiek anksčiau Baltarusijos federacijos prezidentas Vadimas Deviatovskis viešai patvirtino, kad svarstytų rusų lengvaatlečių prašymus priimti į kaimynų rinktinę, jei tokių būtų.

M. Volkovas nusprendė tokia proga pasinaudoti.

„Nutarėme keltis į Baltarusiją. Nekalbame apie pilietybės keitimą – pakaktų leidimo gyventi, kuris suteiktų teisę atstovauti Baltarusijos federacijai“, – TASS sakė sportininko tėvas ir treneris Konstantinas Volkovas.

Įdomu, jog jis pats jau yra patyręs, ką reiškia ne savo noru būti eliminuotam iš aukščiausio rango varžybų.

1980 metais Maskvoje olimpiniu šuolių su kartimi vicečempionu tapęs K. Volkovas po ketverių metų dėl sovietinio bloko šalių paskelbto boikoto negalėjo dalyvauti Los Andželo žaidynėse.

M. Volkovas teigia, kad tėvo patirtis privertė jį sunerimti.

„Norime išvykti, antraip tiesiog negalėsime treniruotis ir dalyvauti varžybose. Panašu, kad Rusijai manęs ir kitų lengvaatlečių nereikia. Mane tai tikrai jaudina, ir mano tėvas nenori, kad man nutiktų tas pats kaip jam“, – „Match TV“ kalbėjo 16-metis šuolininkas, praėjusį kovą užfiksavęs savo amžiaus grupės planetos rekordą (5,50 m).

Primename, kad galimybės išvykti neatmeta ir bene ryškiausia dabartinės Rusijos rinktinės žvaigždė, šuolininkė į aukštį Marija Lasickienė.

Liepos pradžioje Pasaulinė lengvosios atletikos federacija („World Athletics“) nutraukė komisijos, pavieniams Rusijos sportininkams suteikdavusios neutralių atletų statusą, darbą.

Tokį žingsnį išprovokavo Rusijos federacijos nesugebėjimas per nustatytą terminą sumokėti dalį milijoninės baudos, skirtos dėl nuolatinių dopingo skandalų. Iš viso pervesti reikėjo 6,31 mln. JAV dolerių baudų ir įvairių teismo procesų išlaidų.

Bet iki liepos 1 d. „World Athletics“ nesulaikė nei pinigų, nei paaiškinimų, kada bauda bus apmokėta.

Dopingo peržiūros komisija iki tol vertindavo individualias Rusijos lengvaatlečių paraiškas ir įsitikinusi, jog konkretus sportininkas nėra susijęs su valstybės palaikytos dopingo sistemos byla, suteikdavo specialų statusą, leidžiantį startuoti tarptautinėse varžybose.

Rusijos delsimas didina riziką, jog į kitus metus perkeltose Tokijo olimpinėse žaidynėse nebus nė vieno šalies lengvaatlečio.

„World Athletics“ pirmoji iš tarptautinių federacijų ėmėsi griežtos politikos Rusijos atžvilgiu, 2015 metais sustabdžiusi jos narystę organizacijoje.

Pernai Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) kontroversiškai buvo panaikinusi Rusijos suspendavimą, tačiau sugrąžino sankcijas paaiškėjus, jog iš Maskvos antidopingo laboratorijos po ilgų derybų gauti duomenys yra sufabrikuoti.