„Šiek tiek nuobodoka, nes trūksta stovyklų. Buvo įprasta išvykti į užsienį, pakeisti aplinką. Tuomet kaip ir atsigauni. Dabar pastoviai būnu namie, bet kažkokios varžybos vasarą jau nusimato, todėl atsiranda motyvacijos kažkam ruoštis“, – Sportas.info pasakojo E. Matusevičius.

Kol kas E. Matusevičius gali išbandyti savo jėgas varžybose Lietuvoje. Antradienį jis turėtų startuoti Vilniaus miesto sporto centro pirmenybėse. Vėliau tikisi kovoti komercinėse varžybose užsienyje.

„Labai tikiuosi, kad mane pakvies ta pati „Deimantinė lyga“, bet kol kas kvietimo neturiu. Yra keletas kitų varžybų, į kurias esu kviečiamas, tai joms ir ruošiuosi“, – pridūrė sportininkas.

E. Matusevičius prisipažino, kad griežto karantino laikotarpiu buvo prarasta nemažai įgūdžių ir reikės laiko norint juos atstatyti.

„Techniniu atžvilgiu per karantiną praradau tikrai daug. Pavasarį trūko metimų, bet iš kitos pusės – daugiau padirbau su bendru fiziniu pasirengimu“, – sakė E. Matusevičius.

Beveik prieš metus Palangoje E. Matusevičius pagerino Lietuvos rekordą – 89 m 17 cm. Sportininkas neslėpė, kad svajoja peržengti 90 m ribą. Šio tikslo jis sieks su nauja ietimi.

„Pagaliau, buvusiam Lietuvos ieties metimo rekordininkui Arūnui Jurkšui padedant, Edis turi naują ietį „Nemeth-90 m”. Spalio mėnesį tragiškai žuvusi ietis buvo „Nemeth-85”. Tikimės, kad ši ietis skris, kiek jai priklauso – virš 90 m”, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė Edžio Matusevičiaus tėtis Edmuntas Matusevičius.

Nauju įrankiu labai džiaugėsi ir pats sportininkas.

„Šitą ietį bandėme gauti nuo praėjusių metų spalio mėnesio, tačiau su gamintojais buvo sunku susirašinėti. Labai ilgai derėjomės su jais, bet galiausiai pavyko susitarti ir pagaliau ji atvyko. Teko čiupinėti, bet varžybose dar jos nebandžiau“, – teigė Lietuvos rekordininkas.

Žinoma, kad pati ietis rezultato savaime nepadidins, bet geresnis įrankio pojūtis leidžia tikėtis, kad bus galima dar labiau priartėti prie išsvajotų rezultatų.

„Naujos ieties antgalis yra kiek bukesnis ir man ji geriau jaučiasi rankoje kai metu. Tiesiog būna geresni pojūčiai. Labiau jaučiu patį metimą, todėl nauja ietis man tinka ir patinka“, – pridūrė sportininkas.

Priprasti prie naujos ieties E. Matusevičius turės pakankamai laiko, nes svarbiausias ketverių metų startas – Tokijo olimpinės žaidynėse – dėl koronaviruso pandemijos buvo nukeltos į 2021 metus.

„Manau, kad žaidynių nukėlimas man išeis į naudą. Manau, kad šie metai man bus daug naudingesni be olimpinių žaidynių. Turiu laiko sustiprėti, patobulėti. Ieties metimas yra labiau subrendusių žmonių sportas. Pats pikas dažniausiai pasiekiamas būnant 26-28 metų, todėl papildomi metai man bus tik į naudą“, – pabrėžė 24-erių metų lietuvis.