10 km bėgime varžovams vilčių nepaliko olimpietė Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė. Ji finišavo per 36 min. 12,3 sek. Antrąją vietą užėmė dar viena pajėgi Lietuvos bėgikė Loreta Kančytė – 36 min. 43 sek.

Trečias liko tarp vyrų geriausiai pasirodęs Andrius Ališauskas (37 min. 28,3 sek.).

Toliau išsirikiavo Vytautas Gražys (37.28,3) ir Vladas Lelešius (39.01,5). Šiame bėgime varžėsi ir V. Žūsinaitės-Nekriošienės vyras baidarininkas Ričardas Nekriošius. Jis finišavo aštuntas (41.46).

V. Žūsinaitė po finišo džiaugėsi, kad gali pagaliau pajusti varžybinį ritmą, mat prieš karantiną ji negalėjo sportuoti dėl traumos.

„Labai smagu po tiek laiko vėl varžytis su konkurentais. Tikrai buvo šventiška nuotaika ir labai geros emocijos. Kiekvienos varžybos yra svarbios sportininkams, nes jos yra pasiruošimo svarbiausiems startams dalis. Varžybose reikia tinkamai psichologiškai nusiteikti, todėl su kiekvienu bėgimu būna lengviau. Taip pat varžybose gali save labiau „paspausti“. Tokie renginiai bėgikams būna labai gera treniruotė“, – kalbėjo V. Žūsinaitė-Nekriošienė.

Į Druskininkus bėgimas sugrįžta po kelerių metų pertraukos. Jeigu nebebus neplanuotų situacijų, kokių buvo šiemet dėl pandemijos, tai Druskininkų pusmaratonis turi būti vienas svarbiausių Lietuvos pavasario bėgimo renginių. V. Žūsinaitė-Nekriošienė pripažįsta, kad šis miestas bėgikams yra tiesiog nuostabus.

„Kai buvau maža, Druskininkuose gyveno mano močiutė, todėl man yra labai geras jausmas ten būti. Visada čia jaučiuosi kaip namuose. Patys Druskininkai yra nuostabūs, čia yra daug bėgimo trasų. Bėgdama pagalvojau, kad trasa labai įdomi, su įkalnėmis ir nuokalnėmis, bėgi visada gamtoje. Tiesiog fantastika. Manau, kad varžybos Druskininkuose turi labai didelį potencialą. Čia visada labai smagu tiek bėgioti, tiek pailsėti“, – pridūrė V. Žūsinaitė-Nekriošienė.

Moterų įskaitoje trečioji vieta atiteko kelialapį į Tokijo paralimpines žaidynes turinčiai Aušrai Garunkšnytei (43.35,5).

5 km bėgime prizininkų pakylą užėmė Dalius Pavliukovičius (16.25), Dainius Stanionis (17.04,2) ir Jonas Zakaitis (17.09,2). Tarp moterų greičiausia buvo Inga Cimarmanaitė (19.27,9).

Taip pat bėgimo trasoje palei Druskonio ežerą vyko ir 2x5 km estafetė „Bėk su draugu“. Joje nugalėjo Danieliaus Bartusevičiaus ir Dariaus Zabelo duetas – 36 min. 2 sek.

Tuo metu virtualaus etapinio Druskininkų bėgimo lyderiai varžėsi finaliniame 3 km bėgimo etape. Tarp vyrų nugalėjo Donatas Košiuba (10.01,5). Antrąją vietą užėmė Domas Miciulevičius (10.38,4), trečiąją – Valentas Uža (12.01,4).

Tarp moterų nugalėjo Zita Raudonė, aplenkusi Jolitą Višinskienę ir Mariną Kosač.

Tuo tarpu 1 km bėgime savo jėgas išbandė ir neįgalieji, kurie startavo su specialiais triračiais. Būtent jų entuziazmas sužavėjo ir varžybų organizatorius.

„Labai smagu, kad po trijų mėnesių pertraukos vėl visi susitikome. Bėgikai patyrė puikiais emocijas, o mes, organizatoriai, taip pat buvome pasiilgę šios veiklos. Mane tai labiausiai sužavėjo neįgaliųjų, kurie startavo su triračiais, startas. Juos tiek starte, tiek finiše gausiais aplodismentais palaikė 5 ir 10 km bėgimų dalyviai.

Gera matyti tų žmonių laimingas akis ir džiaugsmą. Labai smagu, kad žmonės integruojasi. Jie irgi tokie patys žmonės, kurie pasiilgo bendravimo, susitikimo su bendraminčiais. Tai man paliko didžiausią įspūdį“, – pasakojo asociacijos „Sporto renginiai“ vadovas Evaldas Martinka.

Organizatoriai džiaugėsi, kad Lietuvoje taikomi apribojimai po truputį laisvėja, o dalyviai supranta saugumo svarbą.

„Numerių išdavimas vyko keletą dienų, padarėme startus su didesniais intervalais, o bėgikų prašėme, kad jie, kiek įmanoma, laikytųsi saugaus atstumo. Visi suprantame situaciją, todėl viskas įvyko sklandžiai. Ateityje tikiuosi, kad sąlygos toliau švelnės ir dalyvių galės būti daug daugiau“, – teigė E. Martinka.

Savo ruožtu visi, kurie negalėjo arba nespėjo sudalyvauti gyvame bėgime, galės savarankiškai įveikti norimą distanciją virtualiame „Perskindol Druskininkai Run 2020“ renginyje birželio 15-21 dienomis. Registracija vis dar vyksta.

Finišavus „Perskindol“ Druskininkų virtualiame bėgime ir pateiktus rezultatą, jums nurodytu paštu bus išsiųstas medalis. Visiems dalyviams, kurie užsiregistruos ir įveiks pusmaratonio bei maratono nuotolius kartu su dalyvio medaliu papildomai gaus renginio marškinėlius bei kitas rėmėjų dovanas.

Primename, kad „Perskindol“ Druskininkų bėgimo ir Trakų pusmaratonio renginių ciklui jau yra pagamintas specialus bendras medalis, atspindintis konkretų renginį bei renginių ciklą, ir yra padalintas į dvi dalis. Finišavus viename iš minėtų renginių ir paskelbus savo rezultatą pagal šių taisyklių tvarką, jūs gausite konkrečiam renginiui skirtą medalio dalį.