„Kolekcija iš esmės yra sukurta kaip alternatyvinė Tokijo olimpinėms žaidynėms. Ne mano problema, kad jos nusikėlė (šyptelėjo – aut. past.). Nesiruošiu konkuruoti su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK), jie kaip tik gali pasižiūrėti, ar jiems tinka“, – pasiūlymą svarbiausiai šalies sporto organizacijai pateikė A. Pogrebnojus.

Kolekcijoje dominuoja balta spalva, išraižytas Vytis (jo autorius – dailininkas Nerijus Baublys), o užrašas „Lietuva“ panaudotas tokiu šriftu, koks buvo ant legendinio S. Dariaus ir S. Girėno lėktuvo „Lituanica“.

„Tokia spalva pasirinkta todėl, kad labai karštos vasaros yra tiek Lietuvoje, tiek Tokijuje. Kita priežastis – tai yra sakurų žydėjimo spalva. Aprangos sukurtos dviratininkams, plaukikams, regbininkams, daug kitų sporto šakų. Negalėjau išsiplėsti iki absoliučiai visų, bet padariau tą, ką buvo galima padaryti“, – sakė A. Pogrebnojus.

Garsus dizaineris alternatyvinę aprangą kūrė ir Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms. Tiesa, tada ji buvo sukurta per mėnesį ir ją sudarė tik dvi suknelės, marškinėliai bei šortai. Tuo tarpu šią kolekciją A. Pogrebnojus pradėjo kurti prieš daugiau nei metus.

„Dar per Rio olimpines žaidynes susidomėjimas apranga buvo didžiulis, žmonės labai norėjo. O dabar patirties yra daugiau, žinau, kokie fabrikai ką gali padaryti, todėl kokybės kreivė eina į viršų. Ši kolekcija yra su prieškario motyvais, modeliai panašūs į tuos, kurie būdavo maždaug 1936-aisiais. Kadangi sukūriau dar prieš koronaviruso pandemiją, tai tarsi ir gaunasi kaip prieškaris“, – juokavo dizaineris.

Beje, visos kolekcijos detalės – nuo marškinėlių iki kojinių – yra pagamintos Lietuvoje, tad tiek pati apranga, tiek jos motyvai yra 100 proc. lietuviška.

„Absoliučiai visa kolekcija yra lietuviška: vieni aprangų komplektai pagaminti Alytuje, kiti – Kaune, sportbačius „Inkaras“ pagamino, kojines – „Skinija“. Su lietuviais yra lengviau dirbti, visų pirma, jie yra arčiau manęs ir jei padarau kažką ne taip, galiu greitai pataisyti. Ir žmonės kitaip žiūri, jie pažįsta mane, aš pažįstu juos“, – teigė A. Pogrebnojus.

Kolekciją dizaineris planuoja platinti pats, nors yra atviras sportinių parduotuvių pasiūlymams – apranga tinka tiek sportavimui, tiek laisvalaikiui.

„Su tokiu teniso komplektu ne tik profesionalas gali dalyvauti Vimbldono turnyre, bet ir mėgėjas kortuose atrodys patraukliai bei estetiškai“, – šyptelėjo A. Pogrebnojus.

Pristatyme nedalyvavo nė vienas kandidatas į Tokijo olimpines žaidynes. Tarp aprangą demonstravusių atletų buvo tenisininkas Lukas Mugevičius, MMA kovotoja Marija Ratautaitė, street-trial dviratininkas Petras Beržinis ir buvusi mylimoji Monika Račiūnaitė.

LTOK viešųjų ryšių specialistas Gedas Saročka aiškino, kad A. Pogrebnojaus kolekcijos pristatymo aprašyme yra panaudota olimpinė nuosavybė, kuri apima olimpinius pavadinimus, tokius kaip „olimpinės žaidynės“, „olimpinis“, „olimpiada“ ir priklauso Tarptautiniam olimpiniam komitetui.

„Į tą pačią savoką patenka ir miesto, kuriame vyks olimpinės žaidynės, bei metų kombinacija. „Tokyo 2021“ yra patentuotas prekės ženklas, saugomas ir priklausantis TOK. Prekių ženklo naudojimas be jo savininko sutikimo pažeidžia jo teises. Olimpinė nuosavybė, jos apsauga yra svertas, užtikrinantis olimpinio judėjimo finansinį stabilumą ir olimpinių žaidynių išskirtinumą. Leidimas naudoti olimpinę nuosavybę suteikia vertę oficialiems TOK ir olimpinių žaidynių partneriams bei rėmėjams“, – komentavo jis.

Šią informaciją, olimpinės chartijos ištraukas ir tai, kad Lietuvos olimpinės komandos oficialus rėmėjas bei rūbų gamintojas yra kompanija 4F, LTOK priminė kandidatams į Tokijo ir Pekino olimpines žaidynes.

„Mes nežinome, kas dalyvaus A. Pogrebnojaus kolekcijos pristatyme, o kas ne. Tai – pačių sportininkų pasirinkimas“, – sakė G. Saročka.

Tokijo olimpinės žaidynės turėjo vykti šių metų liepos 24 – rugpjūčio 9 dienomis, tačiau dėl koronaviruso pandemijos buvo nukelta į 2021 metus ir vyks liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)