„Panika yra blogiausia, kas gali nutikti dabartinėje situacijoje“, – sakoma Rusijos olimpinio komiteto (ROK) pareiškime.

„ROK ragina visus sporto bendruomenės atstovus išlaikyti olimpinę ramybę, veikti metodiškai ir konstruktyviai, rengiantis 2020 metų Tokijo olimpinėms žaidynėms“, – priduriama pareiškime.

Žaidynės Japonijoje turi prasidėti liepos 24 dieną, bet pasaulį apėmusi koronaviruso pandemija privertė suabejoti jų ateitimi.

Vis daugiau nacionalinių sporto federacijų pastarosiomis dienomis ragino atidėti olimpiadą.

„Nepriimtinais laikome bet kokius bandymus daryti spaudimą organizacijoms, atsakingoms už žaidynių surengimą, ir versti jas daryti skubotus sprendimus“, – sakoma ROK pareiškime.

2015 metais atskleidus ilgą laiką Rusijos institucijų remtas dopingo schemas, šalis atsidūrė didžiulio dopingo skandalo centre. Rusijos sportininkams buvo uždrausta dalyvauti praėjusioje žiemos olimpiadoje Pjongčange, o dėl draudimo jiems dalyvauti Tokijo olimpiadoje turi nuspręsti Sporto arbitražo teismas.

Pasaulio antidopingo agentūra (WADA) sausio pradžioje patvirtino nusiuntusi bylą dėl Rusijos pašalinimo iš tarptautinių sporto renginių Tarptautiniam sporto arbitražo teismui (CAS) Šveicarijoje.

CAS, aukščiausios instancijos sporto teismas pasaulyje, turi nuspręsti, ar patvirtinti dar gruodžio mėnesį WADA paskelbtą ketverių metų Rusijos suspendavimą, ar svarstyti Rusijos apeliaciją dėl šių sankcijų.