„Dar prieš savaitę situacija atrodė vienokia, bet po karantino įvedimo gali atrodyti neatsakinga organizuoti maratoną, nesukeliant kažkokių pasekmių. Norėdami apsaugoti tiek dalyvius, tiek visą visuomenę, ėmėmės sąlyginai drastiško sprendimo perkelti maratono datą į birželio 7-ąją“, – sakė generalinio rėmėjo AB „Agathum“ vadovas Algirdas Pukis.

Jei maratonas būtų organizuojamas balandį, jame bėgti greičiausiai negalėtų nė vienas užsienietis. Praėjusiais metais Kaune varžėsi beveik 5 tūkst. dalyvių iš 39 valstybių. Be to, būtų sudėtinga išmatuoti pačią trasą – Lietuvoje tarptautinius reikalavimus atitinkančio matuotojo nėra.

„Situacija vis blogėja, užsidaro sienos, kitos valstybės irgi taip pat riboja keliavimą. Atsiranda problema tiek dėl užsieniečių, jie negalėtų atvykti į renginį, tiek dėl pačių lietuvių, viskas smarkiai apribota. Situacija nėra aiški, gal karantinas bus dvi savaites, kaip numatyta, o gal bus pratęstas iki dviejų mėnesių – priklauso nuo žmonių sąmoningumo“, – teigė Kauno maratono direktorius Regimantas Tarasevičius.

Dauguma pavasarį užsienyje turėjusių vykti maratonų taip pat buvo atšaukti arba perkelti. Didžioji dalis organizatorių pasirinko pastarąjį variantą.

„Kiek teko domėtis, beveik visi maratonai yra perkelti į rudenį. Vienas kitas maratonas yra atšauktas, bet didžioji dalis perkelta. Ryga dar nėra nei perkėlusi, nei atšaukusi, tačiau sustabdė registraciją ir laukia, kaip viskas rutuliosis.

Kiek teko žiūrėti, dar Prahos maratonas neatšaukė savo renginio“, – pasakojo R. Tarasevičius.

Tuo metu kauniečiai įsiterpti tarp didžiųjų maratonų ir renginį organizuoti rudenį nenorėjo: tada vyks Bostono, Berlyno, Londono, Čikagos, Niujorko ir daugelis kitų maratonų.

Iki praėjusių metų „Agathum Kauno maratonas“ nuolat vyko vasarą, tad renginys šiemet bus vykdomas kaip iki šiol.

„Pakankamai sudėtinga keisti datą, nes numatytos trasos, užsakyti įvairūs dalykai. Bet tai turbūt neišvengiama, daug kam keičiasi gyvenimas nuo sprendimo priimti karantiną, – teigė A. Pukis. – Anksčiau organizuodavome maratoną birželį, tad pasirinkome birželio 7 dieną. Mūsų nuomone, tai yra pakankamas laiko tarpas išsispręsti visas problemas. Tai bus geras laikas startuoti žmonėms ir ne per daug nutolęs nuo dabartinio.“

Tiesa, normatyvus į Tokijo olimpines žaidynes galima vykdyti iki gegužės 31-osios. Tą padaryti arba iškovoti pakankamai olimpinio reitingo taškų Kaune tikėjosi praėjusių metų nugalėtojas ir trasos rekordininkas Remigijus Kančys.

„Į šią žinią reagavau visiškai ramiai, nes taip ir maniau, jog esant tokiai situacijai, maratonas bus perkeltas. Organizatoriai atliko labai protingą žingsnį ir rūpinasi žmonių sveikata. Kažkurioje distancijoje mane tikrai išvysite, o kurioje – kol kas nežinau“, – bėgti Kaune vis tiek pažadėjo R. Kančys.