Beprecedentis įvykis: pirmi finišo liniją kirto ukrainiečiai, antri buvo rusai, treti – norvegai. Tačiau rusams pateikus protestą dėl Norvegijos komandos neleistinų veiksmų (norvegas pastūmė Baltarusijos sportininką, kuris krito), teisėjai net dvi valandas po varžybų pabaigos nagrinėjo komandų protestus – norvegai galop buvo diskvalifikuoti, o 14-ti finišavę lietuviai pakilo pozicija aukštyn.

Prieš dvi savaites pasaulio čempionate 16 vietą mišrioje estafetėje užėmę lietuviai buvo pavyti ratu ir varžybas baigė anksčiau laiko.

4x6 km rungtyje Lietuvai atstovavo Natalija Kočergina, Gabrielė Leščinskaitė, Vytautas Strolia bei Tomas Kaukėnas.

Pirmoji startavusi N. Kočergina per du šaudymo ruožus panaudojo 4 papildomus šovinius ir savo etapą baigė 13-a iš 22 sportininkių. G. Leščinskaitė šaudykloje suklydo kartą, tačiau tragiškos sąlygos trasoje pakilti aukščiau padėjo tik per poziciją.

Tuo tarpu V. Strolia buvo greitas trasoje, bet šaudė netaikliai: su šešiais papildomais šoviniais, vienu baudos ratu ir ketvirtu šliuožimo greičiu jis etapą baigė 14-as.

T. Kaukėnas spėjo apšliuožti vos 2 kilometrus ir Lietuvos komanda buvo pavyta lyderių ratu.

„Lūkesčiai visada yra ir tikrai buvo galima kovoti dėl daug aukštesnių vietų. Man asmeniškai šįkart nenusisekė šaudymas, o trasa buvo sudėtinga. Tokios sąlygos – nėra mūsų stiprioji pusė. Aišku, sąlygos visiems vienodos, negalima nieko kaltinti, bet pasaulio 16 vieta yra aukščiau nei 13 vieta Europos čempionate. Šįkart nepasisekė, bet potencialas kovoti dėl aukštų vietų yra“, – komentavo V. Strolia.

Taikliausiai iš lietuvių šaudžiusi G.Leščinskaitė nepamena, kada varžybose teko dalyvauti esant tokioms prastoms sąlygoms.

„Trasoje buvo kažkas panašaus į sulėtintą filmą – tokia gili ir nemaloni košė, kad nebuvo galima atlikti jokių staigių judesių. Negali greitėti, mėtaisi į visas puses, slidės kliūna už sniego.

Asmeniškai buvo žiauriai sunku, labai sunku išlaikyti tempą, o apie techniką net nekalbu. Tokioje trasoje prarandi visus techninius gebėjimus, reikia jėgos, ištvermės ir psichologinio pasiruošimo“, – pasakojo G. Leščinskaitė.

Sportininkė teigė, kad vidutinio lygio komandoms norint užimti aukštą vietą svarbu, jog visi ekipos nariai pasirodytų pagal savo galimybes.

„Nėra taip, jog čia Europos čempionatas ir mums bus lengviau. Estafetė tokia rungtis, kad vienas etapas gali kažkiek pagadinti ir krisime žemai. Svarbiausias uždavinys, kad kiekvienas žmogus pasirodytų pagal savo galimybes“, – sakė G. Leščinskaitė.

Ištižusi trasa yra parankesnė lengviems ir fiziškai galingiems biatlonininkams. Aukštaūgis V. Strolia įprastai yra pajėgesnis kietose trasose. Pasaulio čempionate lietuviui nedaug trūko, jog iškovotų teisę dalyvauti prestižinėje bendro starto rungtyje.

„Pagal šiandieninę savijautą sakyčiau, kad spėjau atsigauti po pasaulio čempionato. Per jį jaučiausi pavargęs ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Tas grįžimas namo, kad ir vienai parai, labai padėjo ir kelios laisvos dienos be treniruočių buvo į naudą. Atvažiavę į Baltarusiją padarėme kelias geras treniruotes, pagal planą labai gerai išėjo pasiruošti šioms varžyboms, tad tikiuosi, jog sprinte irgi pavyks ir jaustis panašiai, ir susitvarkyti su šaudymu“, – vylėsi V. Strolia.

Vienetų mišrių estafečių medalius išsidalijo norvegai, vokiečiai ir ukrainiečiai. Lietuvos komanda – Ana Jesipionok bei Linas Banys – užėmė 25 vietą.

Europos biatlono čempionate sportininkų dar laukia sprinto ir persekiojimo rungtys.