Jau dabar aišku, kad renginyje dalyvaus bėgikai ne tik iš įvairių Lietuvos miestų, bet ir iš artimiausių užsienio valstybių. Jau ketvirtą kartą Mažeikiuose rengiamame bėgime kasmet auga dalyvių skaičius, o jį pamėgo ne tik pajėgiausi šalies sportininkai, bet ir garsūs žmonės.

Tarp jų – žinomas renginių vedėjas Remigijus Žiogas.

„Mažeikių bėgimas mano kalendoriuje atsirado atsitiktinai. Viena iš organizatorių Milda Zubavičienė prieš ketverius metus paklausė, ar nenorėčiau prabėgti kaip kraštietis už savo kraštą ir aš mielai sutikau. Tik ji nepasakė, kad reikės bėgti 10 km... Nuo tada pradėjau bėgioti tokią distanciją visuose bėgimuose.

Nėra daug, bet man tai labai daug. Ypač daug tai buvo pirmą kartą, nes tikrai nebuvau tam pasiruošęs“, – šypsojosi R. Žiogas.

„Bėgimo už laisvę“ organizatoriai žada, kad vasario 16-ąją šventė bus ne tik sportininkams, bet ir žiūrovams. Jų laukia įspūdingi gatvės gimnastų pasirodymai, o visi norintys galės pademonstruoti savo gebėjimus.

Trasos šiemet išliks nepakitusios. Suaugę galės rinktinės 10 ir 3,3 km distancijas, o jauniesiems bėgikams bus paruoštos 200 ir 1,2 km ilgio trasos.

Renginio rėmėjai suteikė galimybę vaikams ir jaunimui iki 16 metų registruotis nemokamai. Tradiciškai LBT varžybose bus kovojama ne tik dėl 10 km bėgimo įskaitos taškų, bet ir dėl geriausio klubo vardo.

Taip pat bus apdovanota gausiausia lopšelio-darželio ar mokyklos komanda. Po bėgimo Savanoriškos krašto apsaugos tarnybos 6-osios kuopos kariai dalyvius vaišins koše ir arbata.

Lietuvoje vis populiarėja įvairūs bėgimai, nes žmonėms tai leidžia ne tik sveikai pajudėti, bet ir atsipalaiduoti ar pasijausti šventės dalimi.

„Bėgimas mane išlaisvina, aš nesiblaškau savo mintyse, susikoncentruoju į kelią. Būtent tai yra labai svarbu gyvenime – susikoncentruoti į prasmę ir tikslą, kad procesas būtų prasmingas. Dėl to man bėgimas yra ir valios ugdymas, ir kūno disciplina, ir atsakomybė prieš save“, – teigė R. Žiogas.

Paminint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, 10 km distancijos bėgikams bus įteiktos Lietuvos trispalvės.

„Ši diena, kaip ir Kovo 11-oji ar Sausio 13-oji, man yra svarbi bei brangi kaip ir kiekvienam lietuviui. Jos atspindi, kas mes ir kokie mes. Džiaugiuosi, kad kažkaip galiu save įprasminti tokią svarbią dieną Lietuvai. Bėgu už laisvę ir vaikams sakau, kad be praeities nebus ateities. Istorija – valstybės pamatas. Mes negalime leisti vaikams užmiršti, kas jie tokie, kas yra Lietuva ir lietuvis.

Man idėja bėgti už Lietuvą yra brangi ir įdomi. Kasmet taip pat bėgu ir Šv. Pranciškaus vilties bėgime“, – pridūrė R. Žiogas.

Registruotis į bėgimą Mažeikiuose galima mazeikiubegimai.lt.