Geriausiu 2019-ųjų plaukiku tarp vyrų tapo britas Adamas Peaty, šį apdovanojimą gaunantis trečią kartą.

Tarp moterų penktą kartą laureate tapo vengrė Katinka Hosszu.

Renkant metų laureatus savo balsus už plaukikus atidavė Europos šalių plaukimo federacijos ir Europos plaukimo federacijos vadovybė bei komitetai.

Tarp vyrų 25-erių A. Peaty nugalėjo be konkurencijos. Pietų Korėjoje vykusiame pasaulio čempionate britas triskart tapo planetos čempionu ir pagerino 50 m plaukimo krūtine pasaulio rekordą. Pirmąją vietą jam skyrė 45 proc. balsavusiųjų.

Antrąją vietą tarp vyrų užėmė vengras Kristofas Milakas, trečiąją – rusas Antonas Čiupkovas, ketvirtąją – jo tautietis Jevgenijus Rylovas, penktąją – italas Gregorio Paltrinieri, šeštąją – vokietis Florianas Wellbrokcas.

Pasaulio čempionate apmaudžiai be čempiono titulo likęs ir skambiausias savo pergales pasaulio taurės varžybose ir Europos čempionate (trumpajame baseine) skynęs lietuvis Danas Rapšys tarp geriausiųjų nepateko.

Tarp moterų 30-metė K. Hosszu taip pat dominavo – pirmąją vietą jai skyrė 50 proc, balsavusiųjų. Vengrė puikiai pasirodė pasaulio čempionate, kur be kitų savo pasiekimų tapo pirmąja moterimi, penktą kartą iškovojusia čempionės titulą toje pačioje – 400 m plaukimo kompleksiniu stiliumi – distancijoje.

Antra tarp moterų liko švedė Sarah Sjostrom, trečia – italė Simona Quadarella, ketvirta – jos tautietė Federica Pellegrini, penkta – rusė Julija Jefimova.

Pažymėtina, kad karjerą jau baigusi Rūta Meilutytė net ir geriausiais savo metais nė karto nebuvo pripažinta geriausia Europos plaukike. Lietuvę rinkimuose aplenkdavo universalesnė vengrė K. Hosszu.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)