Prieš draugišką mačą pasveikintas 50 metų jubiliejų švenčiantis Lietuvos rinktinės vartininkų treneris ir praeityje garsus žaidėjas Almantas Savonis.

Legendiniam vartininkui Lietuvos rankinio federacija (LRF) įteikė aukso garbės ženklą už nuopelnus Lietuvos rankiniui. A.Savonis su šalies rinktine Europos čempionate yra iškovojęs 9 vietą, o planetos pirmenybėse – 10.

„Tikrai malonus toks įvertinimas. Tikrai jo nesitikėjau ir tai yra fantastika“, – kalbėjo legendinis vartininkas.

Nepaisant to, pagrindinės dovanos rinktinės treneris lauks Liuksemburge.

„Nesvarbu, kaip tačiau turime užimti pirmąją vietą ir tai priimčiau kaip pagrindinę dovaną, – pridėjo treneris.

Jau šį penktadienį Lietuvos rankininkai pasaulio čempionato atrankos kovas pradės su Farerų Salų rinktinė, vėliau lauks akistatos su šeimininkais Liuksemburgo rankininkais, o atranką baigs susitikimu su slovakais. Į kitą atrankos etapą pateks tik grupės nugalėtoja.

Lietuvos rankinio rinktinė / Rankinis.lt

Geriausiu 2019-ųjų metų šalies rankininku išrinktas Mindaugas Dumčius teigė, kad nors varžovus ir gerbia, tačiau tikslas yra tik vieta kitame etape.

„Su Liuksemburgu žaidėme draugiškas rungtynes ir tikrai esame aukštesnio kalibro, apie Farerų salų rinktinę kol kas daug nežinome, o slovakai jau tikrai yra labai aukšto lygio“, – kalbėjo M.Dumčius.

Šiose draugiškose rungtynėse su „Granitu –Kariu“ Lietuvos rinktinei 8 įvarčius surinko Benas Petreikis, 7 pridėjo Mindaugas Urbonas, 4 – Mindaugas Dumčius, po 3 – Aidenas Malašinskas, Lukas Simėnas, Nedas Buronko, Valdas Drabavičius, Karolis Antanavičius, po 2 – Gabrielius Virbauskas, Gytis Šmantauskas, Jonas Truchanovičius, po 1 – Džiugas Jusys, Skirmantas Plėta, Benas Butkus.

„Granitui-Kariui“ po 7 įvarčius surinko Karolis Dambauskas ir Modestas Štarolis, 6 pridėjo Maris Kairys.