Buvę įžymūs sportininkai į renginį susirinko gerokai anksčiau, čia prisiminė savo karjeras, įdomiausius nutikimus, bendravo ir apie šiandienos gyvenimą. Aktualijas sekantys olimpiniai senjorai daug dėmesio skyrė ir artėjančioms olimpinėms žaidynėms – renginiui, kokiame kadaise patys dalyvavo.

Popietę pradėjusi LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė visus pasveikino su artėjančiomis šventėmis ir apdovanojo jubiliatus: LTOK pirmojo laipsnio ženklą „Už nuopelnus“ įteikė Romos olimpiados bronzinei prizininkei ieties metikei kaunietei Birutei Kalėdienei (85 m.), LTOK antrojo laipsnio ženklą „Už nuopelnus“ – Monrealio vicečempionui irkluotojui kauniečiui Vytautui Butkui (70 m.) ir pasaulio čempionei, Maskvos olimpiados atsarginei irkluotojai vilnietei Reginai Mileckienei (70 m.).

Visiems atvykusiems LTOK atstovai įteikė po kalėdinį lauknešėlį, kurį sudarė „Gintarinės vaistinės“ ir kitų partnerių dovanos.

Lietuvos olimpiečių asociacijos prezidentė, Maskvos olimpinė čempionė Lina Kačiušytė savo kolegoms 2020-aisiais linkėjo kuo geriausios sveikatos ir dėkojo LTOK už rūpestį, kad senjorai gali įgyvendinti savo idėjas ir svajones – viską, ką jie yra susiplanavę.

Seulo olimpinių žaidynių bronzinė prizininkė dviratininkė panevėžietė Laima Zilporytė su vyru Valerijumi Konovalovu artėjančio gimtadienio proga pasveikino D. Gudzinevičiūtę ir įteikė puokštę rožių.

Po oficialiosios dalies Lietuvos sporto legendos vakarojo prie šventinio stalo.

Optimistinės prognozės

Apie ką prie kavos puodelio kalbėjo Lietuvos sporto legendos? Sidnėjaus olimpinių žaidynių bronzos medalininkės irkluotojos kaunietė Birutė Šakickienė ir vilnietė Kristina Poplavskaja džiaugiasi, kad Tokijo olimpiniame irklavimo kanale bus ir Lietuvos irkluotojų.

„Labai norėčiau, kad medalį iškovotų Mindaugas Griškonis. Dar irklavau su jo tėvu Antanu Griškoniu, prakaitą vandens takeliuose liejo ir Mindaugo mama. Kol kas neaišku, kokią valtį Tokijuje irkluos Mindaugas, tikiuosi, kad kaip ir Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse, sės į porinę dvivietę su Sauliumi Ritteriu ir vėl Lietuvai iškovos medalį“, – sakė K. Poplavskaja.

Pirmasis nepriklausomos Lietuvos olimpinis čempionas disko metikas Romas Ubartas, triumfavęs 1992-aisias Barselonoje, nepraranda vilčių, jog anksčiau ar vėliau olimpiečiu taps jo auklėtinis, 23-ejų Domantas Poška.

„Disko metikai subręsta truputį vėliau, tarkime, aš olimpiniu čempionu tapau būdamas 32-ejų. Domantas kaip metikas irgi jau subrendo, dabar reikia laukti proveržio“, – sakė olimpinis čempionas.

R. Ubartas tikisi, kad Tokijuje turėtų kovoti daugiau kaip 10 mūsų lengvaatlečių, o didžiausias viltis sieja su disko metiku Andriumi Gudžiumi, kuris pamažu atsigauna po jį užklupusių nesėkmių.

„Jeigu jis diską nusvies tiek, kiek 2017-ųjų pasaulio čempionate, tikrai pateks tarp prizininkų“, – įsitikinęs olimpinis čempionas. Lietuvos olimpinei delegacijai legendinis metikas prognozuoja 2-3 medalius.

Dukart olimpinė čempionė krepšininkė Angelė Rupšienė viliasi, kad Lietuvos olimpinę komandą Tokijuje sudarys bent 35 mūsų olimpiečiai. Pasak jos, pats rimčiausias favoritas laimėti medalį – plaukikas Danas Rapšys.

„Ar daugiau iškovosime medalių, sunku pasakyti. Sporte viskas greitai keičiasi. Neįsivaizduoju Lietuvos olimpinės komandos be krepšininkų, bet jų dar laukia tolimas kelias. Vyrų krepšinio rinktinė yra didelėje nežinioje. Pradedant treneriais ir baigiant mūsų aukštaūgiais. Linkiu jiems sėkmės, kad viskas gerai baigtųsi“, – sakė A. Rupšienė.

Legendinė ieties metikė Birutė Kalėdienė tiki, kad Tokijuje turėtų svariai pasirodyti jos įpėdiniai Liveta Jasiūnaitė ir Edis Matusevičius. „Jie abu turi smagias rankas, yra greiti, tačiau didelė problema – kojų darbas. Jei gerai nedirbsi kojomis, – toli nemesi“, – įsitikinusi buvusi pasaulio rekordininkė.