Bulgarijoje vykstančiame čempionate du greitus įvarčius praleidusi Lietuvos rinktinė nepasimetė ir, suradusi vaistų prieš varžovių iš Belgijos puolimą, pateikė savo atsaką. Keturi įspūdingą pasirodymą surengusios Klaros Miuller įvarčiai lėmė antrąją Lietuvos rinktinės pergalę 4:3.

Dvikova Lietuvos rinktinei prasidėjo itin nesėkmingai. Sužaidus vos minutę jau krito pirmasis rungtynių įvartis, kai iš arti pasižymėjo Liesa Bosmans (01:00). Negana to, belgės netruko padvigubinti savo persvaros, kai tiksliu metimu iš toli ritulį į vartus pasiuntė Valerie Jenaer (02:21).

Nepaisant itin nemalonios mačo pradžios, Lietuvos rinktinė nepalūžo ir netruko surengti savo atsakomąją ataką. Nors pirmuoju bandymu Klara Miuller į vartų plotą nepataikė, sulaukusi puikaus Miglės Jakavičienės perdavimo klaipėdietė antruoju bandymu neklydo ir, suklaidinusi varžovių vartininkę, sušvelnino mačo rezultatą (03:37, rez. perd. Miglė Jakavičienė).

Po rezultatyvaus mačo starto iniciatyvą tvirtai savo rankose toliau laikė belgės, kurios ne tik dažnai leido laiką Lietuvos rinktinės zonoje, tačiau ir itin sėkmingai stabdė visus mūsų šalies rinktinės bandymus surengti savo atakas. Per visą likusį pirmą kėlinį Berndo Haakės auklėtinėms pavyko surengti vos vieną pavojingesnę ataką, kurioje Marijos Kukanovos metimas skriejo kiek per aukštai. Tuo metu kitoje aikštės pusėje Lietuvos rinktinės vartininkei Emilijai Simonsen teko nekartą įsitraukti į darbą siekiant išvengti trečiojo Belgijos rinktinės įvarčio.

Antrąjį kėlinį lietuvėms pavyko pradėti kur kas aktyviau, o jau pirmąją jo minutę į vartus pavojingai atakavo K. Miuller. Po kelių minučių Lietuvos rinktinės puolimo lyderė nučiuožė į greitą ataką ir susikūrusi erdvės atliko metimą, prieš kurį Belgijos rinktinės vartus gynusi vartininkė buvo bejėgė ir rezultatas tapo lygus – 2:2 (25:33, rez. perd. Ramunė Maleckienė).

Po šio epizodo vaizdas ant ledo nesikeitė: belgės ir toliau kur kas dažniau atakavo E. Simonsen ginamus vartus, o lietuvės laukė varžovių klaidų ir galimybių kontratakuoti. Tiesa, gynyboje daug darbo turėjusioms mūsų šalies atstovėms atakose neretai stigo komandos draugių pagalbos: kėlinio pabaigoje tiek ir ritulį už vartų perėmusi Anastasija Šeršniova, tiek ir į greitą ataką bandžiusi pabėgti Nomeda Burneikaitė galiausiai buvo sustabdytos gausesnių varžovių gynybos pajėgų.

Paskutinę trečiojo kėlinio sekundę rungtynių teisėja užfiksavo pražangą K. Miuller, o tai reiškė, kad lemiamą kėlinį Lietuvos rinktinė buvo priversta pradėti turint kiekybinį deficitą. Visgi atsilaikyti šias dvi minutes pavyko labai sėkmingai, o vos pasirodžiusi ant ledo mūsų rinktinės puolėja ėmėsi darbo: pati perėmusi ritulį ji surengė reidą per visą aikštę, suklaidino varžovę ir tiksliu metimu vartininkei tarp kojų persvėrė rezultatą Lietuvos rinktinės naudai – 3:2 (42:19).

Jau kitoje atakoje ant ledo pasirodęs pirmasis Lietuvos rinktinės penketukas laimėjo įmetimą, ritulys atiteko K. Miuller, kuri tęsė savo fantastišką pasirodymą dar kartą pasiųsdama ritulį į varžovių vartus – 4:2 (44:18, rez. perd. Marija Kukanova, R. Maleckienė).

Du greiti įvarčiai pagaliau pakeitė vaizdą ant ledo – pasitikėjimo įgavusios lietuvės kur kas lengviau apsigindavo nuo Belgijos rinktinės išpuolių, o žaidimas išsilygino. Tačiau rungtynėms artėjant prie pabaigos varžovėms nusišypsojo sėkmė, kai E. Simonsen atmuštas ritulys įskriejo į Lietuvos rinktinės vartus sušvelninant rungtynių rezultatą (58:59).

Paskutinė mačo minutė priklausė lietuvėms – užtikrintai susitvarkiusios su šeštąją aikštės žaidėją ant ledo metusių belgių atakomis Lietuvos rinktinės narės džiaugėsi antrąją pergale pasaulio čempionate.

Geriausios mačo žaidėjos titulas šiame mače ir vėl atiteko K. Miuller, kurios sąskaitoje po trijų mačų jau septyni įvarčiai. 16-metė yra rezultatyviausia visų pirmenybių žaidėja.

Ir vėl fantastiškai žaidė ir Lietuvos rinktinės vartininkė Emilija Simonsen, atrėmusi 35 varžovių metimus į jos vartus.

Po trijų turų šešis taškus turinti Lietuvos rinktinė bent jau laikinai pakilo į pirmąją pasaulio čempionato III diviziono poziciją.

Sekmadienį 16:30 val. lietuvės stos į dar vieną akistatą, o jų lauks pralaimėjimų savo kraityje vis dar neturinti Rumunijos rinktinė.