200 ir 400 m plaukimo laisvu stiliumi čempionu tapęs Lietuvos rinktinės lyderis dar turėtų dalyvauti 100 m kompleksiniame plaukime, 200 m plaukime peteliške bei kombinuotoje estafetėje 4x50 m.

Penktadienį Glazge į baseiną nėrė keturi lietuviai, o geriausiai iš jų sekėsi kitiems Panevėžio atstovams Simonui Biliui bei Andriui Šidlauskui.

26-erių S. Bilis 50 m plaukimo laisvu stiliumi atrankoje finišavo per 21,37 sek. ir bendroje įskaitoje tarp 69 sportininkų užėmė septintą vietą.

Nugalėjo Prancūzijos įžymybė ir lietuvio komandos draugas „Energy Standard“ klube Florentas Manaudou (21,06 sek.).

Pasirodymą pusfinalyje S. Bilis penktadienį tęs nuo 19 val. Lietuvos laiku.

Deividas Margevičius toje pačioje rungtyje pagerino asmeninį rekordą (22,06 sek.), bet liko tik 42-as.

Čempionato debiutantė Kotryna Teterevkova startavo 100 m plaukimo krūtine atrankoje ir taip pat užfiksavo naują asmeninį rekordą.

Per 1 min. 6,65 sek. distanciją įveikusi 17-metė vilnietė tarp 56 konkurenčių užėmė 23-ią vietą, iki pusfinalio 16-uko jai pritrūko 0,44 sek.

Paskutinis startavęs A. Šidlauskas 100 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje nuotolį nuplaukė per 58,05 sek. – tik 0,09 sek. lėčiau nei asmeninis rekordas.

Toks rezultatas 22-ejų atletui garantavo aštuntą poziciją ir galimybę nuo 19.13 val. Lietuvos laiku varžytis pusfinalyje.

Greičiausias atrankoje, kurioje pasirodė 47 plaukikai, buvo olandas Arno Kamminga (56,71 sek.).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)