D. Rapšio rezultatas – 1.42:78 min., atrankoje lietuvis užfiksavo 4-ą rezultatą.

Greičiausiai atrankoje plaukė britas Duncanas Scottas – 1.40:92 min., antras finišavo rusas Michailas Vekoviščiovas (1.42:52 min.), trečias – britas James Guy (1.42:57).

Finalas – 19:08 val. (Lietuvos laiku).

Asmeninis D. Rapšio ir Lietuvos rekordas – 1.40,85 min. Jį plaukikas pasiekė 2017-ųjų Europos pirmenybėse, kuriose iškovojo aukso medalį.

Ketvirtadienį atrankoje dar varžėsi Andrius Šidlauskas (200 m krūtine), Arijus Pavlidi (100 m nugara) ir Kotryna Teterevkova (100 m kompleksiniu būdu). Nei vienas jų nepateko į pusfinalius.

Andrius liko 21-as – 2.09:10 min. (21/31), Kotryna užėmė 35-ą vietą (1.02:88 min. (35/49)), Arijus finišavo per 53:75 sek. ir liko 49-as.

Primename, kad D. Rapšys trečiadienį vakare triumfavo 400 m plaukimo l. st. finale. Panevėžietis finišą pasiekė per 3 min. 33,20 sek. bei pagerino ne tik Lietuvos, bet ir Europos čempionatų rekordą, kuris nuo 2009 metų priklausė vokiečiui Paului Biedermannui (3 min. 34,55 sek.).

Glazge Lietuvos rinktinės lyderis dar varžysis 200 m plaukimo peteliške bei 100 m ir 200 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyse.

Škotijoje Lietuvai atstovauja 6 plaukikai: du čempionato debiutantai Kotryna Teterevkova ir Arijus Pavlidi bei keturi jau patyrę sportininkai Simonas Bilis, Andrius Šidlauskas, D. Margevičius ir D. Rapšys.

Varžybos startavo trečiadienį ir baigsis sekmadienį. Atrankiniai plaukimai „Tollcross“ plaukimo centre kasdien prasideda 11.30 val. Lietuvos laiku, o pusfinaliai ir finalai vyks nuo 19 val.

Praėjusiame čempionate Lietuvos plaukikai iš viso iškovojo keturis apdovanojimus: Rūta Meilutytė dukart pasipuošė auksu, D. Rapšys pridėjo aukso ir bronzos medalį.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)